Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Bezkolenec modrý 'Cordoba'

Molinia caerulea 'Cordoba'

Bezkolenec modrý 'Cordoba'Molinia caerulea 'Cordoba'Bezkolenec modrý reprezentuje vysoké okrasné trávy z čeledi Poaceae – lipnicovité. Původní druh je rozšířený téměř po celé Evropě, areál výskytu zasahuje až do Střední Asie. Ve volné přírodě má v… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - září
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 1,8 m
Barva listu
zelená
Barva květu
hnědá
  • Popis produktu

Bezkolenec modrý 'Cordoba'

Molinia caerulea 'Cordoba'

Bezkolenec modrý reprezentuje vysoké okrasné trávy z čeledi Poaceae – lipnicovité. Původní druh je rozšířený téměř po celé Evropě, areál výskytu zasahuje až do Střední Asie. Ve volné přírodě má v oblibě okraje lesů a vlhčí louky, ale dokáže se adaptovat i na méně vlhké půdy.

Bezkolenec modrý 'Cordoba' je výbornou volbou, pokud hledáte vzrůstově statnou a nenáročnou okrasnou trávu, která bude zkrášlovat vaši zahradu na podzim i v zimě. Kultivar vytváří nádherné, husté trsy úzkých, mírně převislých, svěže zelených listů, nad kterými se na vysokých, pevných, vzpřímených a vějířovitě uložených stéblech tyčí řidší hnědé latě. Kultivar dorůstá do výšky 180 cm a kvete od července do září.

Bezkolenec modrý v zahradě

·         Efektně oddělí tematicky odlišné části pozemku, např. okrasnou zahradu od užitkové.

·         Vynikne jako solitér na udržovaném trávníku, uplatní se i ve skupinové výsadbě.

·         Rychle vyplní prostor, vnese do kompozic lehkost.

·         Přitažlivý v popředí vysokých okrasných dřevin.

·         V nádobách je nepřehlédnutelnou dekorací velkých teras a balkonů.

·         Zkombinovat jej můžete s jinými odrůdami okrasných trav nebo s vyššími trvalkami.

·         Vhodný pro venkovské a přírodní zahrady.

Návod na pěstování

Kultivar miluje sluneční stanoviště, ale nepřekáží mu ani polostín. Vyhovují mu dobře propustné, vlhké, humózní půdy, ale daří se mu i v běžných zahradních půdách. Nevyhovují mu pouze těžké jílovité a přemokřené zeminy, ve kterých jeho kořeny mohou zahnívat. Jako většina trav dokáže tolerovat krátkodobé sucho, ale nespoléhejte na srážky a raději ho zavlažujte pravidelně po celé vegetační období. Při vysychavých půdách se osvědčila nastýlka z drcené kůry, která udrží v půdě vlhkost a zabrání růstu plevele. Pokud plánujete kultivar pěstovat v nádobě, nezapomeňte, že nádoba musí být prostorná a vybavena odtokovým otvorem na dně.

Trsy se na podzim nestříhají a listy zůstávají na záhonu během celé zimy. Má to své opodstatnění a nejde pouze o dekorativní efekt. Listy totiž rostlině poskytnou ochranu před zatékající vodou i před pronikáním sněhu do trsů. Zabrání tak vyhnívání rostliny. Suché trsy na jaře seřízněte přibližně 5 cm nad zemí. Kultivar odolává mrazům do -23 °C.