Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Okrasné trávy. Krásky mnoha tváří do každé zahrady

Všechny články
traviny Pennisetum Viridescens_Pennisetum alopecuroides

Jsou dekorativní, v naprosté většině jen velmi málo náročné na péči a už dlouho ne pouze zelené. Okrasné traviny ozdobí vaši zahradu i terasu živou paletou barev – ne náhodnou se jedna z nejoblíbenějších jmenuje ozdobnice.

Z okrasných travin snadno vyberete ty správné do každého prostředí – jsou mezi nimi takové, které vyžadují suché a slunečné prostředí, i takové, které prospívají ve vlhkých a zastíněných půdách.

Jaké okrasné trávy jsou trendy?

V zahradách patří mezi nejoblíbenější a nejpěstovanější ozdobnice čínská – ta tvoří až 160 cm vysoké trsy s proužkovanými stonky a je velmi dekorativní. Mnohé druhy travin jsou výborné půdokryvné rostliny, například nízké kostřavy. V tuzemských zahradách se líbí také travinám rodů dochan, proso či ovsíř, které se spokojí s minimem péče a zálivkou pouze v nejsušších obdobích roku. Do okolí jezírek se hodí rychle rostoucí ostřice, dostupné v kultivarech tvořících trsy i samostatné výběžky.

S kým si traviny nejlépe rozumějí?

Menší okrasné traviny se hodí jako doplnění do trvalkových záhonů nebo k lemování cestiček, působivé jsou v samostatných partiích složených z více druhů travin. Vyšší, rozložitější a dominantní traviny vyniknou jako solitéry. Trávy jsou trendy, ať už vysadíte kamkoli.

Každé kompozici dodají lehkost a vzdušnost, v zimě pak i nečekaný, někdy lehce extravagantní charakter – suché trsy trav dokážou v zahradě, kde chybí květy letniček či trvalek, vykouzlit přitažlivá zákoutí, zvláště pokud je zastihnete pokrytá jinovatkou nebo pocukrovaná sněhovým popraškem. Okrasné traviny se i z tohoto důvodu na zahradě stříhají a ošetřují až na jaře. Druhým důvodem je jejich náchylnost na poškození zimní vlhkostí. Do odstřihnutých (dutých) stvolů snáze zateče voda, trsy pak často zahnívají.

Víte, že některé okrasné trávy nahradí i živý plot?

Například ozdobnice, z nichž mnohé druhy snadno dorostou i dvou metrů výšky – přitom k této výšce potřebují mnohem méně času než tradičněji používané jehličnany a okrasné listnáče. Na druhou stranu, živý plot z travin je vhodný spíše pro optické oddělení jednotlivých částí zahrady nebo pozemku od okolí – pevnou překážkou zvěři nebo nevítaným hostům nebudou.

Nechte si posílat podobné články na svůj e-mail:

Sdílet: