210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Okrasné trávy. Krásky mnoha tváří do každé zahrady

Všechny články
traviny Pennisetum Viridescens_Pennisetum alopecuroides

Jsou dekorativní, v naprosté většině jen velmi málo náročné na péči a už dlouho ne pouze zelené. Okrasné traviny ozdobí vaši zahradu i terasu živou paletou barev – ne náhodnou se jedna z nejoblíbenějších jmenuje ozdobnice.

Z okrasných travin snadno vyberete ty správné do každého prostředí – jsou mezi nimi takové, které vyžadují suché a slunečné prostředí, i takové, které prospívají ve vlhkých a zastíněných půdách.

Jaké okrasné trávy jsou trendy?

V zahradách patří mezi nejoblíbenější a nejpěstovanější ozdobnice čínská – ta tvoří až 160 cm vysoké trsy s proužkovanými stonky a je velmi dekorativní. Mnohé druhy travin jsou výborné půdokryvné rostliny, například nízké kostřavy. V tuzemských zahradách se líbí také travinám rodů dochan, proso či ovsíř, které se spokojí s minimem péče a zálivkou pouze v nejsušších obdobích roku. Do okolí jezírek se hodí rychle rostoucí ostřice, dostupné v kultivarech tvořících trsy i samostatné výběžky.

S kým si traviny nejlépe rozumějí?

Menší okrasné traviny se hodí jako doplnění do trvalkových záhonů nebo k lemování cestiček, působivé jsou v samostatných partiích složených z více druhů travin. Vyšší, rozložitější a dominantní traviny vyniknou jako solitéry. Trávy jsou trendy, ať už vysadíte kamkoli.

Každé kompozici dodají lehkost a vzdušnost, v zimě pak i nečekaný, někdy lehce extravagantní charakter – suché trsy trav dokážou v zahradě, kde chybí květy letniček či trvalek, vykouzlit přitažlivá zákoutí, zvláště pokud je zastihnete pokrytá jinovatkou nebo pocukrovaná sněhovým popraškem. Okrasné traviny se i z tohoto důvodu na zahradě stříhají a ošetřují až na jaře. Druhým důvodem je jejich náchylnost na poškození zimní vlhkostí. Do odstřihnutých (dutých) stvolů snáze zateče voda, trsy pak často zahnívají.

Víte, že některé okrasné trávy nahradí i živý plot?

Například ozdobnice, z nichž mnohé druhy snadno dorostou i dvou metrů výšky – přitom k této výšce potřebují mnohem méně času než tradičněji používané jehličnany a okrasné listnáče. Na druhou stranu, živý plot z travin je vhodný spíše pro optické oddělení jednotlivých částí zahrady nebo pozemku od okolí – pevnou překážkou zvěři nebo nevítaným hostům nebudou.

Nechte si posílat podobné články na svůj e-mail:

Sdílet: