benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Nocenka zahradní

Mirabilis jalapa

Mirabilis jalapa, česky nocenka zahradní, je rostlina, která pochází ze západu Latinské Ameriky. Nocenka zahradní je přesně ta rostlinka, která svou příjemnou vůní vám zpříjemní posezení ve večerní zahradě nebo v altánku. Květy se otevírají ve… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
mix barev
  • Popis produktu

Mirabilis jalapa, česky nocenka zahradní, je rostlina, která pochází ze západu Latinské Ameriky.
Nocenka zahradní je přesně ta rostlinka, která svou příjemnou vůní vám zpříjemní posezení ve večerní zahradě nebo v altánku. Květy se otevírají ve večerních i nočních hodinách, takže vám doporučujeme ji umístit pod okna, na terasy, teda tam, kde se ve večerních hodinách budete zdržovat. Přes den je rostlina se zavřenými květy.
Květy jsou dlouhé asi 6 cm, mají nálevkovitý tvar a mohou být různé barvy, například žluté, červené, fialové nebo bílé. Listy mají srdcovitě-vejcovitý tvar se špičatým koncem.


Výhody nocenky zahradní:
 • voňavá rostlinka
 • bohaté kvetení
 • vhodná do stínu i na slunce


Daří se jí na slunečném stanovišti, v polostínu, ale i na stíněných místech. Ve stínu totiž květy bývají déle otevřené. U nás se nocenka pěstuje jako jednoletka, protože v zimě mateřský kořen většinou vymrzne, na jaře vám může opět ze svého hlízovitého kořene vyrůst v případě, že její kořen přezimoval v nemrznoucím prostředí. Je také možné ji každý rok znovu pěstovat ze semena.