benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pérovník východní

Matteuccia orientalis

Syn.: Onoclea orientalis, Struthiopteris orientalis Matteuccia orientalis je mohutná zatahující kapradina rozšířená v horských oblastech východní Asie. Vytváří dva typy listů, neplodné sterilní listy tvořící otevřenou přízemní růžici a vystoupavé… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Výška rostliny v dospělosti 0,9 m
Barva listu
zelená
  • Popis produktu

Syn.: Onoclea orientalis, Struthiopteris orientalis
Matteuccia orientalis je mohutná zatahující kapradina rozšířená v horských oblastech východní Asie. Vytváří dva typy listů, neplodné sterilní listy tvořící otevřenou přízemní růžici a vystoupavé fertilní listy s plodnicemi. Dosahuje výšky kolem 50 cm. Mohutné sterilní listy na douhých řapících dosahují délky až 90cm. V pozdním letě se tvoří uprostřed listové růžice tmavé, vzpřímené plodné listy, které vytrvavají i po zatažení kapradiny v zimním období. Odnožuje jen velmi pomalu.

Použití v zahradě:
Hodí se jako solitérní kapradina do trvalkových výsadeb v polostínu. Vynikne v kombinaci s bohyškami, poměnkovcem či jinými druhy kapradin.

Nároky na pěstování:
Pro pérovník východní je vhodné chráněné stanoviště v polostínu či stínu s vlhkou, humózní půdou. Kapradina je mrazuodolná do -15°C, vhodná zimní ochrana před nakrytím mulčem z listí či chvojí.