Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň sloupovitá

Malus domestica 'Sonet'

Sloupovitá jabloň Sonet je podzimní až raná zimní odrůda jabloně. Stromy dosahují během několika let výšky 2 až 3 metrů, později je růst slabší. Vytváří sloupovité koruny široké pouze 30 až 40 cm. Plod je středně velký, kulovitého tvaru. Slupka je… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - květen
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
žlutá
zelená
  • Popis produktu
Sloupovitá jabloň Sonet je podzimní až raná zimní odrůda jabloně. Stromy dosahují během několika let výšky 2 až 3 metrů, později je růst slabší. Vytváří sloupovité koruny široké pouze 30 až 40 cm. Plod je středně velký, kulovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká, zelenožlutá až žlutá. Dužnina je bílá, rozplývavá a šťavnatá. Chuť je dobrá, harmonicky sladkokyselá.
Plody se sklízí v září, konzumně dozrávají krátce po sklizni. Skladovatelnost je do listopadu. Plodnost je raná a hojná. Pravidelnou plodnost a dobrou velikost plodů lze docílit probírkou plodů.
Tato odrůda je vhodná do všech ovocnářských oblastí v nižších a středních polohách, ideálně na polopropustné půdy s dostatkem živin a vláhy. Proti mrazu je odolná, rezistentní k padlí a strupovitosti. Je cizosprašná, vhodným opylovačem je většina klasických odrůd jabloní.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum a dají se dobře transportovat.