benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Rezista'

Malus domestica 'Rezista'

Rezista je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR. Stromy rostou středně bujně až bujně a vytváří volné, málo zahuštěné koruny. Plod je středně velký, kuželovitého tvaru, slupka je středně tlustá a hladká, zelenožluté barvy, s nevýrazným červeným… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
  • Popis produktu
Rezista je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR. Stromy rostou středně bujně až bujně a vytváří volné, málo zahuštěné koruny. Plod je středně velký, kuželovitého tvaru, slupka je středně tlustá a hladká, zelenožluté barvy, s nevýrazným červeným líčkem. Dužnina je krémové barvy, křehké konzistence, středně šťavnatá, sladce navinulá.
Plody se sklízí v polovině října, konzumně dozrávají v lednu. Skladovatelnost je do března. Plodnost je středně pozdní a při probírce pravidelná.
Tato odrůda je vhodná do teplých a chráněných oblastí, ideálně na polopropustné, vápenaté, záhřevné půdy s dostatkem živin a vláhy. Vyžaduje letní řez a má vyšší nároky na zapěstování koruny. Odolnost proti padlí a nízkým teplotám je nízká, proti strupovitosti je rezistentní.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování.