benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Pinova'

Malus domestica 'Pinova'

Pinova je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v Německu křížením odrůd Golden Delicious a Clivia. Stromy rostou slabě až středně bujně. Vytváří středně husté, rozložité koruny s krátkým plodným obrostem. Plod je středně velký, symetrický, kuželovitého… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
žlutočervená
  • Popis produktu
Pinova je zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v Německu křížením odrůd Golden Delicious a Clivia. Stromy rostou slabě až středně bujně. Vytváří středně husté, rozložité koruny s krátkým plodným obrostem. Plod je středně velký, symetrický, kuželovitého tvaru. Slupka je tenká, hladká, mírně mastná, zlatožlutá s proměnlivým oranžovočerveným žíháním. Dužina je nažloutlá, pevná, šťavnatá a křupavá. Chuť je vynikající, sladká s vyváženým poměrem kyselin a velmi aromatická.
Plody se sklízí v polovině října, konzumně dozrávají v prosinci. Skladovatelnost je do dubna. Plodnost je raná, bohatá a pravidelná. Pro udržení velikosti a kvality plodů je nutná probírka.
Tato odrůda je vhodná do nižších a středních pěstitelských oblastí, ideálně na polopropustné, vápenité půdy s dostatkem živin a vláhy. Odolnost proti padlí a strupovitosti je střední. Velmi dobrými opylovači jsou například James Grieve, Golden Delicious a Elstar.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum, ke zpracování i uskladnění. Plody nejsou citlivé na otlačení, lze je dobře transportovat.