Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň zimní 'Nabella'

Malus domestica 'Nabella'

Nabella je raně zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR křížením odrůd Matčino a Starking Delicious. Stromy rostou bujně, později jen středně, a vytváří kulovité koruny, zahuštěné dlouhými letorosty. Plod je středně velký až velký, soudkovitého tvaru… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Nabella je raně zimní odrůda jabloně vyšlechtěná v ČR křížením odrůd Matčino a Starking Delicious. Stromy rostou bujně, později jen středně, a vytváří kulovité koruny, zahuštěné dlouhými letorosty. Plod je středně velký až velký, soudkovitého tvaru s žebry. Slupka je středně tlustá, suchá a drsná, zelenožluté barvy překryté tmavě červeným mramorováním. Dužnina je nažloutlá, jemné konzistence, středně šťavnatá, navinule sladká a aromatická.
Plody se sklízí v září, konzumně dozrávají v listopadu. Skladovatelnost je do ledna. Plodnost je brzká, střední a pravidelná.
Tato odrůda je vhodná do všech pěstitelských oblastí, ideálně na polopropustné půdy s dostatkem živin a vápníku. Je náročná na letní řez. Odolnost proti houbovým chorobám je vysoká.
Plody jsou vhodné pro přímý konzum i ke zpracování.