benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Jabloň podzimní 'Diadém'

Malus domestica 'Diadém'

Diadém je podzimní odrůda jabloně pocházející z ČR. Stromy rostou středně bujně, koruna je kulovitá, zahuštěná krátkým plodným dřevem. Plody jsou velké, kulovitě kuželovitého tvaru, se středně tlustou, hladkou, ojíněnou slupkou zelenožluté barvy… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících duben - květen
Barva listu
zelená
Barva květu
bílorůžová
Barva plodu
červená
  • Popis produktu
Diadém je podzimní odrůda jabloně pocházející z ČR. Stromy rostou středně bujně, koruna je kulovitá, zahuštěná krátkým plodným dřevem. Plody jsou velké, kulovitě kuželovitého tvaru, se středně tlustou, hladkou, ojíněnou slupkou zelenožluté barvy překryté rozmytou červení. Dužnina je krémové barvy, navinule sladká, středně šťavnatá, aromatická. Plody se sklízí v první polovině září, konzumně zrají v říjnu. Skladovatelnost je do ledna. Plodnost je časná, velká a pravidelná.
Tato odrůda nejlépe prospívá na polopropustných půdách s dostatkem vláhy a vápníku. Pro dosažení vysoké kvality plodů je vhodné pěstování s doplňkovou závlahou. Nároky na chemickou ochranu a letní řez jsou střední. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je střední.
Plody s chruplavou dužninou jsou vhodné pro přímý konzum.