Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rajče velkoplodé - roubované 'Philona' F1 - roubované

Lycopersicon esculentum 'Philona' F1 - roubované

Lycopersicon esculentum 'Philona' F1 je velmi produktivní, hybridní odrůdou z řady velkoplodých rajčat. Tvar plodů je kulatý a barva červená, lesklá. Plody jsou velké, až 110 g těžké, mají vynikající chuť a jsou šťavnaté. Rajčata se výborně hodí na… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících květen - říjen
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Lycopersicon esculentum 'Philona' F1 je velmi produktivní, hybridní odrůdou z řady velkoplodých rajčat. Tvar plodů je kulatý a barva červená, lesklá. Plody jsou velké, až 110 g těžké, mají vynikající chuť a jsou šťavnaté. Rajčata se výborně hodí na přípravy zeleninových salátů a na přípravu vařených pokrmů, grilování atd. Odrůda je rezistentní proti houbovým chorobám, zejména proti rodu Phytophthora.


Tato odrůda je roubovaná na vynikající podnož, která nemá jen přirozenou rezistenci vůči háďátkům, korkovitosti kořenů a spoustě dalších chorob a škůdců, ale má mnohem lepší a silnější kořenový systém než samotná odrůda.  Tento kořenový systém dokáže zásobovat živinami víc než jeden výhon, jak jsme tomu zvyklí u odrůd. Podnož uživí výhony dva až tři, čímž obrovsky zvyšuje výnos plodů z jedné rostliny. Kromě lepšího zdravotního stavu a výživy rostlin, jsou roubovanci mnohem odolnější k výkyvům počasí, mají delší vegetační dobu, nezkracují je choroby a i tím zvyšují výnosnost. Listy jsou zdravé a s větší aktivní plochou, což opět zvyšuje úživnost. Rostliny samy o sobě rostou rychleji, jsou silnější s většími a kvalitnějšími plody. Podnož tedy zajišťuje vyšší, mnohem jistější úrodu a snižuje náročnost na pěstování, což je důvod proč nejen velkopěstitelé přechází k pěstování roubovaných rajčat.

Využití:
Obrovskou výhodou těchto rajčat je jejich možnost pěstování nejen ve volné půdě, sklenících, ale i v truhlících či jiných nádobách na balkonech a terasách. Ve většině případu je vhodné rostlinám pomoci oporou a vyvázat je k tyčce či treláži.

Návod na pěstování:

Rajčata preferují slunné stanoviště s dobře propustným, humózním vlhkým substrátem.  Při výsadbě do nádob provedeme základní vyhnojení substrátu pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace přihnojujeme 1 - 2x týdně hnojivem pro podporu tvorby plodů.  Zálivku podřizujeme průběhu počasí. Vhodné jsou samozavlažovací nádoby, které nám vypomohou s udržením správného vodního režimu. Při zálivce ať už truhlíkových či rostlin ve volné půdě je ještě vhodné se vyhnout polévání listů při zálivce, zejména pokud jsou rostliny rozehřáté sluncem.  Rostliny do venkovních prostor vysazujeme až po 15. květnu, kdy je již nebudou ohrožovat přízemní mrazíky.