Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Rajče velkoplodé 'Kalimba' F1

Lycopersicon esculentum 'Kalimba' F1

Lycopersicon esculentum 'Kalimba' F1 je velmi produktivní, hybridní odrůdou z řady velkoplodých rajčat. Tvar plodů je kulovitý a barva červená. Plody jsou velké 150 – 180 g, mají vynikající chuť a jsou šťavnaté. Rajčata se výborně hodí na přípravy… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - říjen
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
Barva plodu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Lycopersicon esculentum 'Kalimba' F1 je velmi produktivní, hybridní odrůdou z řady velkoplodých rajčat. Tvar plodů je kulovitý a barva červená. Plody jsou velké 150 – 180 g, mají vynikající chuť a jsou šťavnaté. Rajčata se výborně hodí na přípravy zeleninových salátů a na přípravu vařených pokrmů. Odrůda je rezistentní proti houbovým chorobám, zejména mozaikovitosti rajčat, fusariu a verticiliu a je středně pozdní.

Využití:

Obrovskou výhodou těchto rajčat je jejich možnost pěstování nejen ve volné půdě, sklenících, ale i v truhlících či jiných nádobách na balkonech a terasách. Ve většině případu je vhodné rostlinám pomoci oporou a vyvázat je k tyčce či treláži.

Návod na pěstování:

Rajčata preferují slunné stanoviště s dobře propustným, humózním vlhkým substrátem.  Při výsadbě do nádob provedeme základní vyhnojení substrátu pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace přihnojujeme 1 - 2x týdně hnojivem pro podporu tvorby plodů.  Zálivku podřizujeme průběhu počasí. Vhodné jsou samozavlažovací nádoby, které nám vypomohou s udržením správného vodního režimu. Při zálivce ať už truhlíkových či rostlin ve volné půdě je ještě vhodné se vyhnout polévání listů při zálivce, zejména pokud jsou rostliny rozehřáté sluncem.  Rostliny do venkovních prostor vysazujeme až po 15. květnu, kdy je již nebudou ohrožovat přízemní mrazíky.