Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kopretina 'Eisstern'

Leucanthemum x superbum 'Eisstern'

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, je původem z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.Druh 'Eisstern' dorůstá do výšky 60-70 cm. Květy vykvétají od června do srpna na konci… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,7 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Leucanthemum x superbum, česky kopretina, je původem z Pyrenejí, vznikla dlouhodobým šlechtěním Leucanthemum maximum. Řadí se do čeledi Asteraceae – hvězdnicovité.

Druh 'Eisstern' dorůstá do výšky 60-70 cm. Květy vykvétají od června do srpna na konci vysokých stonků. Mají bílou barvu a jsou plné, takže žlutý terč uprostřed téměř není vidět. Listy jsou tmavě zelené, kopinaté a pilovité.

Kopretina je nenáročná na pěstování. Vyžaduje slunná místa. Daří se jí ve vlhké, humózní, propustné, zásadité půdě. Kyselá půda jí nedělá dobře. Za suchého počasí je vhodná zálivka a během vegetace přihnojení. Nevydrží dlouho na jednom místě, proto je vhodné ji po dvou, třech letech rozdělit a přesadit, tímto způsobem ji omladíme. Po odkvětu ji seřízneme, docílíme tím opakovaného kvetení. Je mrazuvzdorná do - 35°C (zóna 4).

Trvalka ideální do kvetoucích záhonů. Květy jsou vhodné k řezu.