Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Hortenzie velkolistá 'King George V.

Hydrangea macrophylla 'King George V.'

Hydrangea macrophylla 'King George V.' je opadavý keř patřící do čeledi Hydrangeaeceae – hortenziovité. Dorůstá do výšky 1-1,5 m a vytváří polokulovitý keř. Celá rostlina je hustě olistěna velkými, sytě zelenými, lesklými listy. Ale nejpůsobivější… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
modrá
růžová
  • Popis produktu

Hortenzie velkolistá patří k opadavým keřem z čeledi Hydrangeaeceae - hortenziovité. Pochází z východní Asie. Kultivar 'King George V.' vyniká atraktivními květy, kompaktním vzhledem a vyšším vzrůstem. Vytváří charakteristický půlkulovitý keř, který je hustého olistění velkými, lesklými listy a dorůstá do 1 - 1,5 m výšky. Nejpůsobivější jsou však velké květenství tmavorůžových květů, které se od července do srpna nádherně vyjímají na pozadí sytě zelených listů.

Hortenzie velkolistá v zahradě

·         Jako volně rostoucí živý plot efektně oddělí váš pozemek od sousedova.

·         Zaujme ve skupinové výsadbě i jako solitér.

·         Přitažlivá při altánku nebo zahradním domku.

·         V nádobě zpestří terasy nebo balkony.

·         Zazáří v popředí vysokých stromů a jehličnanů.

·         Pěkně se ukáže ve společnosti borůvek, okrasných trav i rododendronů.

Návod na pěstování

Kultivaru se daří v polostínu, ale při dostatku vláhy dobře zvládá i slunečnější stanoviště. Ideální je chráněné místo, protože v otevřených polohách mu mohou namrznout květní pupeny. Přednostně ho vysazujeme do dobře propustných, humózních půd s dostatkem živin a vláhy. Vyhovuje mu pravidelná zálivka a občasné přihnojení tekutými hnojivy. Na zalévání je nejlepší dešťová nebo odstátá voda. Hortenzie velkolistá kvete na loňském dřevě. Při jarním řezu se doporučuje odstranit pouze poškozené vrcholky výhonků. Na barvu květů má do jisté míry vliv pH půdy. Kyselé půdy udrží nebo podpoří modré vybarvení květů, zásadité zeminy zase přispívají k sytě růžovému vybarvení. Odrůdy s bílými květy barvu nemění. Tvorbu modrých odstínů podpoříte také síranem hlinitým. Kultivar odolává mrazům do - 20 ° C. V náročnějších podmínkách ho chraňte chvojím.