Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Bohyška 'Rainforest Sunrise'

Hosta 'Rainforest Sunrise'

Hosta, česky bohyška, je krásná trvalka zajímavá hlavně svými listy. Jejím domovem je Japonsko. Dnešní moderní druhy pochází z Evropy, zejména z Anglie a USA. 'Rainforest Sunrise' je malý druh bohyšky dorůstající do výšky 30-35 cm. Má žluto-zelené… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
žlutá
zelená
Barva květu
fialová
bílá
  • Popis produktu

Hosta, česky bohyška, je krásná trvalka zajímavá hlavně svými listy. Jejím domovem je Japonsko. Dnešní moderní druhy pochází z Evropy, zejména z Anglie a USA.

'Rainforest Sunrise' je malý druh bohyšky dorůstající do výšky 30-35 cm. Má žluto-zelené listy, které mají úzké, tmavě zelené okraje. Svou barvu si udržují po celou sezónu. Jsou okrouhlé, pevné a výrazně vrásčité. Kvete na vysokých stoncích bílými květy s fialovým nádechem zvonkovitého tvaru.

Bohyška není náročná na pěstování, má ráda polostín nebo stín. Nejlépe roste v živné, humózní, lehce propustné a dostatečně vlhké půdě. Rozmnožujeme ji na jaře dělením trsů. U nás přezimuje bez problémů, v chladnějších okresech doporučujeme přikrýt chvojím.

Rostlina ideální jako podrost pod vyšší stromy a keříky. Mezi ně můžeme zasadit brzy kvetoucí cibuloviny, které zaplní prázdné záhony před rašením bohyšky. Vhodná i k pěstování v květináči.