Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šater latnatý 'Schneeflocke'

Gypsophila paniculata 'Schneeflocke'

květy bílé stanoviště sušší půdy dobře odvodněné Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících červenec - srpen
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
šedá
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Gypsophila paniculata 'Schneeflocke', česky šater latnatý, je tradiční kvetoucí trvalka. Patří do čeledi hvozdíkovité – Caryophyllaceae. Základní druh původně najdeme ve střední a jihovýchodní Evropě, v Rusku, na Kavkaze, ale i v západní Sibiři a ve střední Asii. Dobře roste na suchých, písčitých a travnatých plochách v nížinách.

Šater kultivar 'Schneeflocke' potěší velkou záplavou zářivě bílých, plných květů. Vytváří hustě rostoucí, kompaktní rostliny dosahující až do výšky 1 m. Hustě posazené, jemné květy prakticky zakrývají drobné šedé až modrozelené lístky. Stonky květin jsou silné, dobře rozvětvené a pevné. Rostliny začínají kvést v červenci a kvetou až do srpna. Četné, volné, vícekvěté latě drobných bílých kvítků se s oblibou využívají k vazbě. Slouží jako dekorace uvázané do kytic v čerstvém nebo i v suchém stavu.

Šater latnatý 'Schneeflocke' v zahradě

·         Vysaďte jej skalky, do suchých zídek, ale i jako obrubu chodníků.

·         Vytvořte si z něj nápadité kytice, věnce a ikebany.

·         Vynikne vysazený spolu se suchomilnými trvalkami a pestrými letničkami.

·         Dobře vypadá v neformální a typicky venkovské zahradě.

·         Může se pěstovat i v květináčích a závěsných květináčích.

·         Svým tvarem zjemní a prosvětlí kytice i aranžmá.

Návod na pěstování

Šater latnatý 'Schneeflocke' preferuje slunečné stanoviště. Vyhovují mu nedostatečné propustné, písčité, dobře odvodněné půdy. Pokud jej sázíte do nádob, nezapomeňte na základní hnojení substrátu pomalu rozpustnými hnojivy. Během vegetace zase používáme 1 - 2x týdně hnojivo určené pro balkónové rostliny. Množství a četnost zálivky přizpůsobujeme rostlinám v závislosti na počasí.

Vhodné jsou i samozavlažovací nádoby, které nám pomáhají udržovat přiměřený vodní režim. Mladé rostliny chráníme při venkovních výsadbách přikrytím před silnějšími mrazíky. Právě proto je vhodnější měsíc na výsadbu květen, i když rostlina se dá pěstovat i jako trvalka. Starší rostliny jsou odolné až do -35 °C.