Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Řebčík královský 'Rubra Maxima'

Fritillaria imperialis 'Rubra Maxima'

Popis rostliny:Řebčík královský patří k atraktivním trvalkám, které řadíme do čeledi Liliaceae - liliovité. Druhový název je odvozen od uspořádání květů na rostlině, která v mnohém připomíná královskou korunu. Trvalka pochází z oblastí východního… Vše o produktu

Nároky na slunce
Kvete v měsících duben - květen
Mrazuvzdornost 7b
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Řebčík královský patří k atraktivním trvalkám, které řadíme do čeledi Liliaceae - liliovité. Druhový název je odvozen od uspořádání květů na rostlině, která v mnohém připomíná královskou korunu. Trvalka pochází z oblastí východního Turecka, Íránu, Afghánistánu, Pákistánu a severní Indie. U nás je pěstována v zahradách, ale ve své domovině roste na výše položených skalnatých a křovinatých svazích. Robustní kultivar 'Rubra Maxima' vyniká velkými převislými zvonkovitými květy, které vyrůstají na pevném, holém a vzpřímeném stonku zakončené chocholkou kopinatých listů. Řebčík královský vytváří v kruhu na jedném stonku 5 až 8 červených květů. Kvete od dubna do května a dorůstá do 1 m výšky.

Řebčík královský v zahradě:

·         Vytvoří efektní kombinace s narcisy, tulipány, hosty nebo i s pryšcem mnohobarevným (Euphorbia polychroma).

·         V nádobách zpestří terasy a balkony.

·         Okouzlí ve skupinové výsadbě i jako solitér.

·         Přitažlivý v podrostu vyšších okrasných dřevin.

·         Zazáří v blízkosti hlavního vchodu do domu.

·         Ideální pro klasické i moderní kompozice.

Návod na pěstování:

Rostlina není náročná na pěstování a na vhodném stanovišti vydrží roky. Kultivar podobně jako lilie upřednostňuje mírně přistíněná stanoviště, ale snese i slunečnější polohy bez poledního žáru. Vhodné jsou dobře propustné hlinité nebo hlinito-písčité půdy s dostatkem živin. Řebčík královský nesnáší špatně odvodněné a promáčené půdy a proto nezapomínejte na drenážní vrstvu. Platí to i pro rostliny vysazeny do nádob. Cibule je možné vysazovat už koncem srpna nebo začátkem září. Vysazují se vždy šikmo do hloubky přibližně 20 - 25 cm. Šikmo proto, aby se v jímce- nad pupením neudržovala voda, která by mohla přispět k zahnívání cibule. Odkvetlé květy se doporučuje průběžně odstraňovat a na zimu seříznout všechny seschlé listy. Rostlina je mrazuvzdorná, ale na zimu můžete použít mulč, který bude cibule chránit před mrazem a nadměrnou vlhkostí.