benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Hroznovec 'Niagara'

Exochorda racemosa 'Niagara'

Popis rostliny:Exochorda macrantha, česky  hroznovec, je keř pocházející z východní Číny. Řadí se do čeledi Rosaceae – růžovité.Druh 'Niagara' je nádherný keř se záplavou sněhobílých květů. Květy kvetou v květnu a jsou poměrně velké, pravidelné a… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - květen
Mrazuvzdornost 4b
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
zelená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Exochorda macrantha, česky  hroznovec, je keř pocházející z východní Číny. Řadí se do čeledi Rosaceae – růžovité.

Druh 'Niagara' je nádherný keř se záplavou sněhobílých květů. Květy kvetou v květnu a jsou poměrně velké, pravidelné a pětičetné. Jsou podobné jasmínům, ale nevoní, zato však kvetou v bohatých a vzpřímených střapcích. Podlouhlé listy zelené barvy poskytnou květům atraktivní pozadí. Keř dorůstá do výšky 150 cm a má kompaktní tvar.

Výhody hroznovce:

·         Mrazuvzdorný keř do -34°C

·         Bohaté kvetení

·         Není náročný na pěstování

Návod na pěstování:

Hroznovec má rád slunná místa, avšak snese i lehký stín. Půda je vhodná vlhká, mírně kyselá, dobře odvodněná. Stříhání není potřebné, pokud ho budete chtít udržet menší, řez vykonejte vždy po odkvětu, protože keř kvete na loňských výhonech. Hnojte ho hnojivem pro okrasné dřeviny.

V každé zahradě bude tento keř vypadat velmi atraktivně, můžete ho použít jako menší solitér nebo ho vysadit mezi menší keříky a trvalky. Krásně vynikne vysazený i v květináči. Objednejte si ještě dnes a ostatní nechte na nás. Tento keř, ale i jiné dřeviny z naší nabídky, vám dopravíme až k vám domů.