benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pryšec třezalkovitý 'Silver Fog'

Euphorbia hypericifolia 'Silver Fog'

Euphorbia hypericifolia taktéž se ji říká Chamaesyce hypericifolia pochází z jižní oblasti Severní Ameriky. Tyto rostliny jsou stálezelené, ale u nás se pěstují jako balkónové, velice nenáročné letničky. Výborně větví a vytvářejí bohaté kompaktní… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - říjen
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
šedozelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu

Euphorbia hypericifolia 'Silver Fog', je rostlina, která se česky nazývá pryšec třezalkovitý. Patří do čeledi pryšcovité – Euphorbiaceae. Pryšec třezalkovitý se také nazývá Chamaesyce hypericifolia. Rostlina pochází z jižní oblasti Severní Ameriky.

Tyto rostliny jsou stálezelené, ale u nás se pěstují jako balkonové, velmi nenáročné letničky. Dorůstají do výšky 0, 3 m a kvetou v měsících květen až říjen. Výborně se rozvětvují a vytváří bohaté kompaktní převisy jemných, šedozelených listů a drobných bílých květů. Je tedy vhodné pěstovat je monokulturně v závěsných nádobách. Pryšec bujně roste, proto není příliš vhodný do smíšených zahrad s ostatními balkonovými květinami.

Pryšec třezalkovitý kultivar 'Silver Fog' v zahradě

·         Vynikne nejlépe jako solitér.

·         Hodí se také do pestrých letničkových záhonů.

·         Ideální do větších nádob, kde vytváří svými malými kvítky krásný kontrast s velkokvětými letničkami, a tak kompozici celkově zjemňuje.

·         Vysazený v květináčích zkrášlí balkony a terasy.

Návod na pěstování

Pryšec třezalkovitý kultivar 'Silver Fog' se díky svým minimálním nárokům hodí jak na plné slunce, tak i do polostínu či stínu. Dobře toleruje sucho a velmi horké počasí. Při pravidelné zálivce a přihnojování kvete až do prvních mrazů. Jde o odolnou rostlinu, která netrpí chorobami. Dobře se rozvětvuje a mezi její výhody patří i to, že se nemusí zaštipovat. Rostliny obsahují latex, který může způsobit u citlivých osob podráždění kůže. Proto se doporučuje při práci s pryšcem používat rukavice.