benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Kapraď rezavá 'Crispa'

Dryopteris affinis 'Crispa'

Popis rostliny:Dryopteris affinis, česky kapraď rezavá, pochází zejména z mírného podnebného pásma od Evropy až po Himaláje, roste v lesech, při jezerech nebo tocích.Druh 'Crispa' je kapraď se vzpřímenými péřovitě složenými listy s hustým vějířem.… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Mrazuvzdornost 3b
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Dryopteris affinis, česky kapraď rezavá, pochází zejména z mírného podnebného pásma od Evropy až po Himaláje, roste v lesech, při jezerech nebo tocích.

Druh 'Crispa' je kapraď se vzpřímenými péřovitě složenými listy s hustým vějířem. Jednotlivé listy jsou zoubkaté, mírně zvlněné a vzbuzují nařasený dojem. Dorůstá do výšky 40 cm, má zelenou barvu a je poloopadavá. Do -10 °C zůstávají nepoškozené.

Návod na pěstování:

Kapraď rezavá prospívá ve vlhké, lehké a výživné zemině, nesmí však být přemokřená. Je tolerantní vůči slunci a větru. Vhodná do stínu až polostínu. Na jaře doporučujeme odřezat všechny loňské listy, čímž podpoříme růst nových a zdravých listů.

Využití:

Kapraď sice nemá květy, ale svými listy dokáže zpestřit každý nevzhledný a prázdný kout ve vaší zahradě. Pro svou výšku je vhodná i jako půdopokryvná rostlina pod vyšší keříky a stromy.