benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Paprika velkoplodá 'Mavras' F1

Capsicum annuum 'Mavras' F1

Capsicum annuum 'Mavras' F1 je velmi produktivní odrůda pocházející z řady velkoplodých paprik vhodných pro skleník i venkovní pěstování. Plody jsou černo fialové cca 180 g vážící, podlouhle kulovité a masité. Chuť je sladká a šťavnatá. Jsou vhodné… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,9 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
Barva plodu
černofialová
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Capsicum annuum 'Mavras' F1 je velmi produktivní odrůda pocházející z řady velkoplodých paprik vhodných pro skleník i venkovní pěstování. Plody jsou černo fialové cca 180 g vážící, podlouhle kulovité a masité. Chuť je sladká a šťavnatá. Jsou vhodné jak do zeleninových salátů, tak i do vařených pokrmů na smažení nebo plněné. Odrůda je rezistentní k houbovým chorobám a dorůstá 60 až 90 cm.
Obrovskou výhodou těchto paprik je jejich možnost pěstování nejen ve volné půdě, sklenících, foliacích, ale i v truhlících či jiných nádobách na balkonech a terasách. Ve většině případu je vhodné rostlinám pomoci oporou a vyvázat je k tyčce.

Návod na pěstování:

Papriky preferují slunné stanoviště s dobře propustným, humózním vlhkým substrátem.  Při výsadbě do nádob provedeme základní vyhnojení substrátu pomalu rozpustnými hnojivy a za vegetace přihnojujeme 1 - 2x týdně hnojivem pro podporu tvorby plodů.  Zálivku podřizujeme průběhu počasí. Vhodné jsou samozavlažovací nádoby, které nám vypomohou s udržením správného vodního režimu. Při zálivce ať už truhlíkových či rostlin ve volné půdě je ještě vhodné se vyhnout polévání listů při zálivce, zejména pokud jsou rostliny rozehřáté sluncem.  Rostliny do venkovních prostor vysazujeme až po 15. květnu, kdy je již nebudou ohrožovat přízemní mrazíky.