210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Zajímavost ze světa

Všechny články
Jaime Gonzalez z Par 3 Landscape and Maintenance odstranil trávu v komplexu bytů v Las Vegas.

V Las Vegas v Nevadě schválili zákon, který nařizuje odstranit všechny nefunkční – pouze estetické trávníkové plochy do roku 2027. Toto nařízení by mělo pomoci snížit spotřebu pitné vody.

Las Vegas je pouštní město a je zásobované pitnou vodou z nádrže Lake Mead na řece Colorado. V posledních letech dochází k výraznému poklesu hladiny vody a nárustu spotřeby vody. Situace začíná být kritická. Nevada je v tomto ohledu jedním z nejprogresivnějších států.

Předpokládá se, že dojde ke zrušení 1500 ha trávníkových ploch, čímž se ušetří 36 miliard litrů vody ročně. Trávníky, ale i některé stromy nahradí rostliny, které jsou běžné pro pouštní oblasti.

V našich zeměpisných šířkách nemusíme naštěstí zatím řešit krizovou situaci s nedostatkem pitné vody, ale možná bychom se měli zamyslet nad její spotřebou při zavlažování travnatých ploch, jak ve městech, tak v soukromých zahradách. Vzhledem ke klimatickým změnám a zhoršení biodiverzity je na místě změnit pohled na zelené plochy a přizpůsobit je době a situaci. Vysazením trvalkových záhonů, které nejsou náročné na péči a závlahu přispějete ke zlepšení biologické rozmanitosti, která je důležitá pro hmyz a také snížíte spotřebu pitné vody.

 

* Použité fotografie jsou z NY Times .

Štěrk a nakonec rostliny odolné vůči suchu nahradí trávu na křižovatce v Las Vegas.

Štěrk a nakonec rostliny odolné vůči suchu nahradí trávu na křižovatce v Las Vegas.
Štěrk a nakonec rostliny odolné vůči suchu nahradí trávu na křižovatce v Las Vegas.
Sdílet: