Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2023. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Vřes

S podzimním časem se za okny, na balkonech i v zahradách začínají objevovat jedny z posledních kvetoucích rostlin – vřesy. Rok od roku se těší stále větší popularitě, proto řada zahrádkářů uvažuje o založení vlastního vřesoviště v zahradě. Poradíme vám, jak na něj.

Nepravidelný tvar a jemně členitý povrch

Díky nepravidelnému tvaru vřesoviště vznikají na jeho ploše suchá i vlhčí místa, a tak ho můžete osadit řadou různorodých vřesovištních rostlin. Pokud máte k dispozici menší plochu, musíte počítat s tím, že druhé zastoupení rostlin i jejich barevná pestrost budou trochu skromnější. Kdybyste na menší plochu vysadili pestřejší rostlinné kombinace, vypadalo by to u vás jako v botanické zahradě, a ne v harmonickém zákoutí klidu a podzimní relaxace.

Romantická krása různé doby kvetení

I když základ vašeho vřesoviště budou tvořit vřesy nebo různé druhy vřesovců, opravdové vřesoviště vznikne až výsadbou rostlin s různou dobou kvetení. Pro realizaci vřesoviště budete kromě základních vřesů a vřesovců potřebovat:

  • Středně velké a velké kameny.
  • Drobnější keříky – borůvky, brusinky, janovec, medvědice.
  • Trvalky – divizny nebo rozchodníky.
  • Okrasné trávy – kostřavy nebo ostřice.

V rámci výsadby se nebojte kombinovat různé barvy. Každou rostlinu vysaďte ve více kusech tak, aby rostla přirozeně ve skupinách. Rostliny se na vřesoviště vysazují s odstupem 25 až 50 centimetrů, aby byl porost optimálně hustý. 

Hranice vřesoviště

Nezapomeňte ani na rostliny, které vřesoviště přirozeně ohraničí a poskytnou mu příjemnou kulisu. K takovému účelu se výborně hodí zakrslé borovice, poléhavé jalovce nebo zeravy. Pokud máte v zahradě raději listnáče, můžete zkusit zakrslé či drobnokvěté rododendrony nebo azalky. Pěkně bude vypadat i dřišťál. Právě kombinace vřesů, azalek a rododendronů s drobnými jehličnany zajistí, že vaše vřesoviště bude tvořit celoročně nádhernou kvetoucí scenérii.

Podzimní vřesoviště v truhlíku

Pěstování vřesu v truhlících či balkonových nádobách je velmi snadné. Stačí vám kvalitní drenáž na dně nádoby, aby z ní mohla dobře odtékat voda. Pro výsadbu použijete dva díly rašeliny na jeden díl zahradní zeminy. Přidáte-li k zemině ještě kůru, nebude vám vřes vysychat. Nádoba se vřesem může na balkoně zůstat i přes zimu – stačí ji obalit netkanou textilií nebo obložit polystyrenem, aby kořeny nevymrzly.

 

Důležitá rada: Založení vřesoviště nemusíte odkládat. Dobře si promyslete rostlinnou skladbu a konkrétní umístění rostlin. Jednotlivé rostliny pak můžete pořizovat a vysazovat postupně. Vše nemusí být perfektní během jediného měsíce, ale skládat se postupně třeba během jednoho roku či dvou let. V zahradě se těšte především z toho, co už máte, pokračujte v plánované výsadbě a během let se jistě dopracujete k naprosté dokonalosti přesně podle vašich představ.

Sdílet: