210x210
Výměna poškozené rostliny zdarma
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
57797
Šetrné eko balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
benefit_4
10.000+ druhů rostlin skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2000 Kč
Za střední a velké nákupy na Flosu dostanete dopravu zdarma kdekoli po České republice. Jedinou výjimkou jsou velké vzrostlé stromy, které jsou složité na přepravu a není u nich doprava zdarma možná.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.

Vertikální zahradničení je zábava. Zkuste ho také!

Všechny články
Balkon zelenina

Vertikální zahrada je zábava a způsob, jak si dopřát čerstvé bylinky, zeleninu a jahody i na opravdu malé ploše – na balkoně panelového domu, na terase, ve dvoře činžovního domu, všude tam, kde je minimum místa, ale velká touha a chuť vypěstovat si něco sami.

Znáte to sami. Čerstvě natrhané jahody chutnají vždy lépe než kupované, stejně tak, rajčata a okurky mají jinou vůni i barvu než ty, které zrály cestou z jihu Evropy do tuzemských supermarketů na korbě kamionu.

Vertikální zahrady mají mnoho podob – někdo využije staré palety, někdo další si pořídí konstrukci na míru, k dostání jsou i speciální vertikální stěny se samozavlažovacím systémem pro prakticky bezúdržbové pěstování.

Co do vertikálních zahrad doporučujeme a co spíše ne?

Obecně platí, že do exteriérových vertikálních stěn se hodí téměř všechny druhy bylinek, mnohé druhy zeleniny, z ovoce pak především jahody. Naopak, vhodné není do vertikálních stěn vysazovat popínavé druhy, které si pro sebe rychle zaberou příliš mnoho místa, které pak chybí ostatním druhům.

  • Zelenina a bylinky – i na malém balkoně můžete mít jedlou zeleninovou stěnu, které plně uspokojí vaše potřeby. Vysaďte bylinky dle chuti, oblíbené jsou středomořské druhy jako šalvěj, tymián, levandule či rozmarýn. Nezapomeňte na trhací saláty (dubáček apod.), které se sklízejí postupně a špenát, vyberte si u nás chilli papričky a balkonová mini rajčátka.
  • Jahodníky do jedlé stěny doporučujeme odrůdy vhodné pro pěstování v nádobách, při správné péči dají bohatou úrodu, která si v ničem nezadá s úrodou, kterou znáte z běžného pěstování na záhonu.
  • Balkonovky a letničky – vedle jedlých stěn nezapomeňte na vertikální stěnu barevnou. V té vyniknou především převislé muškáty a lobelky, petúnie a minipetunie, povíjnice, fuchsie, vějířovky.
  • Trvalky – spíše nedoporučujeme, dlouho se rozrůstají, mohou vymrzat… trvalkám z mnoha důvodů vyhovuje pěstování na záhonu.
Sdílet: