210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Traviny, které vám udělají na podzim radost

Všechny články
Traviny

Možná vás to překvapí, ale v našich podmínkách jsou traviny a bambusy rostlinami podzimu. V době, kdy se už většina květin vysílila a odkvétá, dodají traviny zahradě ráz přirozené krajiny. Podzim je zároveň i skvělou dobou na jejich výsadbu.

Pestrá a různorodá skupina rostlin

Těžko si představit rozmanitější skupinu rostlin než traviny. Některé druhy jsou vzrůstem skromné a hrají v záhonech druhé housle a sbory, ale najdeme mezi nimi i třímetrové obry, nízké polštářovité druhy, traviny velmi dekorativní i ty úplně obyčejné. Okrasné traviny jsou stejně jako stromy, keře a květiny zcela nezbytným prvkem dobře vedené zahrady, proto by rozhodně neměly chybět ani na té vaší.

Právem se o nich říká, že se hodí do každého typu zahrady – ve velké krásně vyplní rozlehlé prostory a v té menší zase harmonizují trvalkové výsadby a vytvoří přirozený přechod mezi záhony a keři. 

S minimem péče dekorativní po celý rok

Traviny a bambusy vynikají v nenáročnosti – stačí jim vybrat dobré stanoviště, podpořit jejich růst pravidelnou zálivkou a dopřát jim lehkou jarní úpravu. Nejlepší doba pro jejich výsadbu je právě od srpna do září. Každá rostlina by měla být před příchodem zimy dobře zakořeněná, aby nevymrzla nebo přes zimu neuhnila.

Při výsadbě je pak základním pravidlem respektovat úroveň půdy v kontejneru – u vyšších exemplářů s tím zřejmě nebudete mít problém, ale je třeba si na to dát pozor zejména u nižších či trsnatě rostoucích druhů. Nejčastější chybou v tomto ohledu bývá příliš hluboké vysazení, rostlina ve své poloze nemůže pokračovat v prodlužovacím růstu a nedovede vytvořit nové výhony.

Pořiďte si traviny a bambusy, které na zahradě udělají velkou parádu. Teď je nabízíme s 5 % slevou.

Doporučujeme vaší pozornosti zejména tyto kousky

Bambus Fargesia robusta

Oblíbený bambus se pěstuje v zahradách, na terasách, dvorech i balkonech, kde se mu výborně daří v nádobách všeho druhu. Při dobré péči vytvoří mohutný trs, který patří k jedněm z nejkrásnějších bambusů vůbec. Není divu, že v zahradách často vyniká jako solitér. Dovede ovšem vypomoci i v praktických věcech – díky jeho hustotě z něj vytvoříte mohutný živý plot nebo s ním snadno zakryjete nevzhlednou zídku. Zajistí i potřebné soukromí na terase. Ukázat v e-shopu.

Bambus Pleioblastus pumilus

Atraktivní půdopokryvný typ zakrslého bambusu se používá v jižních zemích jako netradiční náhrada trávníků. Dosahuje výšky až 80 centimetrů a pyšní se pravidelně uspořádanými listy syté zelené barvy. Tento hustý bambus se hodí do zimních zahrad a vynikne i jako solitér. Ukázat v e-shopu.

Ozdobnice čínská Yakushima Dwarf

Ozdobnice představuje mezi travinami naprostou klasiku a sázku na jistotu. Vytváří totiž výrazný hustý trs zelených listů a dorůstá se do výšky kolem 1,2 metru. Od srpna tuto okrasnou trávu navíc zdobí nápadné žlutohnědé květy. Vysazuje se většinou jako solitéra, ale sluší jí to i ve společné výsadbě mezi okrasnými keři či trvalkami. Ukázat v e-shopu.

Důležité: Uschlé listy traviny se seřezávají vždy až koncem března, nikdy ne před zimou.


Pampová tráva Cortaderia Selloana

Kortaderie patří mezi opravdu impozantní okrasné trávy. Pampová tráva je zkrátka dominantní solitér, který je v zahradě nepřehlédnutelný. Okouzlí vás na břehu jezírek a rybníků, krásně vynikne napřímená nad lavičkou či posezením a slušet jí to bude i v samotném středu zahrady.  Ukázat v e-shopu.

Sdílet: