Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tipy na zahradnické nářadí I.

Všechny články
zahradnické nůžky

V 1. dílu o nářadí se zaměřím na to menší. Co nesmí ve výbavě chybět jsou nůžky. Ale jaké vybrat? Víte o tom, že jsou dokonce pro leváky?

Pokud patříte mezi fajnšmekry nebo máte velkou zahradu či sad s ovocnými stromy, měli byste vybírat ergonomické nůžky podle velikosti ruky a ppodle toho, co s nimi budete stříhat.

Existuje několik základních typů nůžek a kromě zahradních nůžek můžete dokoupit:

  • sklízecí
  • nebo na růže a květiny

Obecně se dá říct, že všechny výše zmíněné typy nůžek jsou dost univerzální. Dražší nůžky jsou nejen ergonomické (dobře padnou do ruky a ruka z nich nebolí), ale také lehké a stříhají téměř samy. 

Na vzrostlejší keře použijte dvouruční nůžky na větve, protože mají potřebnou sílu. Sice je nebudete používat tak často, ale uvidíte sami, že ušetří spoustu námahy. 

  • Na živý plot se také vyrábí speciální nůžky.

Jste puntičkáři a váš pažit musí být všude dokonalý? I na vás výrobci mysleli, nůžky na trávník vás uspokojí.

Drahé nůžky byste neměli zanedbávat a pravidelně ošetřovat mazacím tukem nebo sprejem. Zabráníte jejich korozi a zpomalíte opotřebení. V porovnání s cenou samotného nářadí je cena „kosmetiky“ zanedbatelná.

Při rešerši, kterou jsem prováděla před sepsáním tohoto článku jsme narazila na japonský „nůž“ Hori hori. Sama ho bohužel nemám vyzkoušený, takže budu ráda, pokud jste jej někdo z vás držel v ruce a pracoval s ním. Jedná se údajně o unikátní, v Japonsku používaný, nástroj. Je to v podstatě univerzální nářadí vhodné k sázení, pletí i řezání. Japonské zahradní nářadí je zajímavou kapitolou. Až vyzkouším, určitě se o to podělím.

Co dalšího?

Úzká sázecí lopatka s úzkou a dlouhou čepelí je skvělá k přesazování rostlin ze sadbovačů nebo třeba k sázení cibulovin.

Vytrhávač plevele je ideální na plevel s rozvětvenými kořeny, protože odstraní celý kořenový systém. Navíc pracujete na velmi malém prostoru, takže nepoškodíte okolní rostliny.

Nemohu vám doporučit konkrétní značky, ale určitě si je sami vygooglíte. 

 

Sdílet: