Milí zákazníci, expedice okrasných rostlin je pro letošní sezonu ukončena. Nové objednávky budou odeslány na jaře 2023. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tipy na jarně kvetoucí cibuloviny

Všechny články
sněženky

Každý zahrádkář je na začátku března jako na trní a nemůže se dočkat prvních teplejších jarních paprsků, protože ví, že se začnou probouzet jarní cibuloviny.

Pokud jste je zasadili na podzim a nepochutnal si na nich hryzec nebo jiný živočich, tak pomalu začnou vystrkovat své zelené listy z prochladlé půdy. Mezi prvními se objevují vysoké listy narcisů, které doprovází zahnuté listy tulipánů. Ještě pár dní, možná týdnů a barevná exploze na vaší zahradě bude zářit od žluté po červenou. K těmto nejoblíbenějším jarním květům se přidávají krokusy a modřence.

Kdo nestihl sázení na podzim, tak rozhodně nemusí smutnit. Předpěstovali jsme pro vás všechny výše zmíněné cibuloviny a vy si je rovnou můžete vysadit nejen na zahradu, ale i do květináčů. Kvalita těchto rostlin je zaručená, především díky tomu, že jsme je vypěstovali venku přirozenou cestou, bez nutnosti rychlení. Barevná kombinace těchto jarních krásek v nádobách a květnících bude první jarní dekorací.

V nabídce najdete nespočet

·         narcisů, od běžných až po ty nejzajímavější.

·         Můžete je doplnit modrými nebo bílými modřenci.

·         Skvělé jsou také krokusy,

·         nejoblíbenější zůstávají tulipány.

·         A hyacinty!

Tím výběr rozhodně nekončí.

·         Lesní atmosféru vám připomenou sněženky

·         nebo nádherné čemeřice. Co říkáte na ty tmavě fialové?

·         Zapomenout také nesmíme na jemnou ladoňku, která skvěle ladí s výše zmíněnými sněženkami a modřenci.

Aby vaše zahrada kvetla celé jaro, i poté co odkvetou rané cibuloviny, doporučujeme vysadit okrasné česneky a kosatce.

Vyhlížíte první sklizeň z vašeho záhonu? Zasaďte si oblíbený medvědí česnek. V posledních letech je stálicí v jarních receptech a vítanou změnou po dlouhé zimě bez čerstvě sklizené zeleniny. Jeho květy jsou pak jedním z prvních zdrojů nektaru pro včely.

Všechny kvetoucí cibuloviny a hlíznaté rostliny si můžete nejprve zasadit do květináčů, umístit je na terasu, balkon, ke vchodovým dveřím, do předzahrádky a až vám odkvetou, tak cibule jednoduše zasaďte do země. Příští jaro vám budou opět dělat radost.

 

Sdílet: