210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Tip na výlet – Arboretum v Jablunkově

Všechny články
Arboretum Jablunkov

Pojďte s námi na procházku do nádherného jarního a svěžího Arboreta v Jablunkově. Krátké video vás přenese do podhorského parku, kterým protékají dvě říčky.

IMG_6232
IMG_6232

Arboretum v Jablunkově, známé také jako Arboretum u Sanatoria, bylo založeno v roce 1924 díky spolku Slezská humanita. Nachází se v krásném prostředí Jablunkovské brázdy a jeho součástí je unikátní parková sbírka domácích i cizokrajných dřevin. Návštěvníci zde mohou obdivovat mimořádně vzrostlé buky, jilmy a různé dekorativní dřeviny.

IMG_6328
IMG_6328

Arboretum je rovněž obohaceno o pískovcové skulptury od významných sochařů, jako jsou Vincenc Makovský a Jan Tříska, a je zde také naučná stezka, která přibližuje historii sanatoria.

 

IMG_6322
IMG_6322

Při návštěvě arboreta vás čeká procházka mezi nádhernými stromy, keři a trvalkami, které vytvářejí kouzelnou atmosféru v každém ročním období. 

IMG_6326
IMG_6326

Na jaře rozkvétají okouzlující rododendrony, v létě vás přivítá příjemný stín mohutných stromů, podzim nabídne ohromující paletu barev, a v zimě se můžete těšit na klidné scenérie s pokrývkou sněhu. 

IMG_6315
IMG_6315

Obsah článku:

  • Krátký text a fotografie z Arboreta v Jablunkově.
  • Video z květnové návštěvy Arboreta v Jablunkově.
Sdílet: