210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Skleník trochu jinak…

Všechny články
IMG_5821

To, že se ve skleníku pěstují především okurky, papriky a rajčata vědí asi všichni. Napadlo vás někdy využít tento specifický prostor trochu jinak? Vytvořit si v něm svou soukromou botanickou zahradu nebo malý rostlinný ráj?

KAKTUSY A SUKULENTY

Máte sbírku kaktusů a teplomilných sukulentů? Tak těm se ve skleníku bude dařit náramně, a navíc v něm vytvoří úžasnou atmosféru. V zimě je třeba květináče přemístit do vytápěné místnosti, pokud skleník nevytápíte. 

ZELENÉ  A KVETOUCÍ ROSTLINY

Ke kaktusům se samozřejmě hodí i jiné rostliny, které si užívají příjemného klimatu skleníku. Mezi nejoblíbenější patří citrusovníky, které vám skleník krásně provoní, a navíc si možná při troše štěstí pochutnáte na vlastních plodech. 

V přímořských státech všichni obdivujeme buganvilie, tak proč si jednu nebo dvě nepořídit? Její nádherně zbarvené listy dodají vašemu skleníku tu pravou atmosféru. Ke známým jižanským rostlinám, které u nás venku nepřezimují, také patří olivovníky, olověnce a oleandry. 

Dojem džungle vám vytvoří popínavé rostliny. Dovedete si představit, že vám nad hlavou kvetou hrozny vistárie nebo visí hrozny vína? 

Kombinovat tedy můžete rostliny, které nesnesou chlad, takže je pak v květináčích přemístíte například do zimní zahrady nebo jiného zázemí, s rostlinami, které jsou odolnější. 

PRACOVNÍ PROSTOR

Pokud máte dostatečně velký skleník, tak si v něm mezi všemi rostlinami můžete vybudovat příjemné zázemí. Někdo si do něj přinese křesílko se stolečkem na vypití kávy, jiný využije stůl pro práci s květináči a hlínou. V „nejhorším případě“ se dá využít jako odkládací sklad na nářadí, květináče, zeminu…

A pokud ještě skleník nemáte a uvažujete o něm, tak doporučujeme, abyste zvážili v první řadě jeho výběr. Určitě se vyplatí vyšší investice, protože cenově dostupné skleníky z hobby marketů jsou sice variantou, ale jejich životnost je velmi krátká. 

 

Sdílet: