Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2023. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Skleník trochu jinak…

Všechny články
IMG_5821

To, že se ve skleníku pěstují především okurky, papriky a rajčata vědí asi všichni. Napadlo vás někdy využít tento specifický prostor trochu jinak? Vytvořit si v něm svou soukromou botanickou zahradu nebo malý rostlinný ráj?

KAKTUSY A SUKULENTY

Máte sbírku kaktusů a teplomilných sukulentů? Tak těm se ve skleníku bude dařit náramně, a navíc v něm vytvoří úžasnou atmosféru. V zimě je třeba květináče přemístit do vytápěné místnosti, pokud skleník nevytápíte. 

ZELENÉ  A KVETOUCÍ ROSTLINY

Ke kaktusům se samozřejmě hodí i jiné rostliny, které si užívají příjemného klimatu skleníku. Mezi nejoblíbenější patří citrusovníky, které vám skleník krásně provoní, a navíc si možná při troše štěstí pochutnáte na vlastních plodech. 

V přímořských státech všichni obdivujeme buganvilie, tak proč si jednu nebo dvě nepořídit? Její nádherně zbarvené listy dodají vašemu skleníku tu pravou atmosféru. Ke známým jižanským rostlinám, které u nás venku nepřezimují, také patří olivovníky, olověnce a oleandry. 

Dojem džungle vám vytvoří popínavé rostliny. Dovedete si představit, že vám nad hlavou kvetou hrozny vistárie nebo visí hrozny vína? 

Kombinovat tedy můžete rostliny, které nesnesou chlad, takže je pak v květináčích přemístíte například do zimní zahrady nebo jiného zázemí, s rostlinami, které jsou odolnější. 

PRACOVNÍ PROSTOR

Pokud máte dostatečně velký skleník, tak si v něm mezi všemi rostlinami můžete vybudovat příjemné zázemí. Někdo si do něj přinese křesílko se stolečkem na vypití kávy, jiný využije stůl pro práci s květináči a hlínou. V „nejhorším případě“ se dá využít jako odkládací sklad na nářadí, květináče, zeminu…

A pokud ještě skleník nemáte a uvažujete o něm, tak doporučujeme, abyste zvážili v první řadě jeho výběr. Určitě se vyplatí vyšší investice, protože cenově dostupné skleníky z hobby marketů jsou sice variantou, ale jejich životnost je velmi krátká. 

 

Sdílet: