Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Seznam prací na prosinec 2023

Všechny články
PROSINEC-HEADLINE

Prosinec je hlavně o odpočinku, ale i přesto pro vás máme pár tipů. Trochu se zaměříme i na pokojové rostliny, které jsou v zimě choulostivější.

Seznam úkolů si stáhněte zde

  • 1× týdně kontrolujte zeleninu a ovoce, kterou jste uskladnili ve sklepě, aby nehnila. Když nemrzne, větrejte sklep.
  • V 1. polovině prosince zalijte stálezelené rostliny, pokud nemrzne. Obzvlášť pokud byl podzim chudý na srážky.
  • Po vydatném sněžení odstraňte sníh z jehličnanů a stálezelených dřevin. Mohly by se jim totiž polámat větve. Použijte dřevěné hrábě, na vysoké větve ťukejte zespodu.
  • 0d 10. prosince si můžete ustřihnout větvičky zlatého deště (zlatice/Forsythia) a nechat je rozkvést ve váze v interiéru. Rozkvetou za 3 týdny, když je po uříznutí celé ponoříte na 12 hodin do teplé vody (35–40 °C). Větvičky barborky potřebují o týden více. Vodu ve váze často vyměňujte.
  • Vánoční kaktus se značně vyvinutými poupaty přeneste do mírného tepla. Rozkvete kolem Vánoc nebo Nového roku. Čím teplejší stanoviště, tím častější zálivka je potřeba. Substrát nesmí úplně vyschnout. Nevyžaduje světlé místo u okna.
  • Rozprašujte vodu na listy pokojových rostlin. Každé 2 týdny je dejte do vany/sprchového koutu a osprchujte vodou o teplotě cca 20 °C.

Lednový seznam prací bude nabitý informacemi o pokojových rostlinách.

Sdílet: