210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Romantická trvalka je hitem léta

Všechny články
IMG_0443

Zakládáte nový trvalkový záhon, doplňujete stávající? Pátráte po trvalce, která vám pokvete od brzkého léta až do podzimu? Bude nenáročná na údržbu a zároveň krásná? Zasaďte si svíčkovec! Ne nadarmo patří mezi nejoblíbenější kvetoucí trvalky posledních let.

Svíčkovec, latinsky gaura, je hitem mezi zahradníky. Jeho vysoké tenoučké stonky zdobí jemné květy připomínající motýly. A stejně tak se elegantně pohybují ve vánku.

Vybírat si můžete mezi čistě bílými kultivary, světle růžovými až tmavě malinovými. Všechny vytváří husté trsy s úzkými, zelenočervenými listy, nad kterými se vznáší bohaté, vlající květy.

S čím svíčkovec zkombinovat?

Vyjímat se bude ve společnosti okrasných travin nebo vysoké verbeny (sporýše argentinského). Ze svíčkovce můžete také velmi snadno vytvořit atraktivní lemování cestičky nebo záhonu. V následující sezóně bude trs minimálně dvojnásobný.

Pokud nemáte zahradu, tak se nebojte použít svíčkovec do velkého okrasného květináče. Může být samostatně nebo v kombinaci s nižšími letničkami. Bude zářit vedle modře kvetoucích lobelek.

Kam svíčkovec vysadit?

Líbit se mu bude na sluníčku, v propustné, dobře odvodněné půdě. Než se zakoření, tak jej dostatečně zalévejte. Po několika týdnech je odolný suchu a horku.

 

Sdílet: