210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Pod pokličkou II., aneb proč stříháme

Všechny články
ostříháné stonky

Často opakujeme, že rostliny pěstujeme v přirozených podmínkách. Venku, na slunci, za deště, v naturálních substrátech, bez použití rašeliny. Rostliny také stříháme.

Stříhat rostliny musíme a obvykle k vám doputují bez květů, s krátkými stonky.

Proč?

  • Obzvlášť během letních měsíců by se měly rostliny vysazovat sestřižené. Nevysilují dýcháním přes listy, čímž ztrácí vodu. Energii věnují zakořenění. Nové výhony a listy vyraší do 14 dnů od výsadby. 
  • Rostliny udržujeme zdravé, dobře zakořeněné, košaté, nevysilující se květy.
  • Zabraňujeme kříženému opylování. Mohlo by se stát, že třapatkovka, která má kvést bíle by následující sezónu byla růžová.
  • Předcházíme poškození rostlin, ať už na pěstební ploše nebo při transportu.

Moc vám děkujeme za pochopení a vaši trpělivost. 

 

Ostříhaná rudbeckie

Je vidět, že po několika dnech ostříhaná rostlina opět obrazí.

IMG_2927
IMG_2927

A co suché nebo flekaté listy? I to je koloběh přírody. Některé rostliny v létě a na podzim tzv. „zatahují“, takže jejich nadzemní část odumírá. Vyraší zase na jaře. Nebo rostlině listy postupně usychají. Listy mohou být také poškozené vlivem střídání počasí. Stačí je utrhnout a vyhodit. Rostliny obrazí.

I přesto, že našim kolegyním v expedici projde rukama velký počet rostlin, tak se chyba může vloudit a zašleme vám nevhodný kus. Naší snahou je toto vyřešit ke spokojenosti zákazníka.

Suché listy topolovky

topolovka
topolovka
Sdílet: