Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Neokoukané balkonové rostliny

Všechny články
gazánie mix příprava před výsadbou

Jejich revírem jsou balkony, pergoly a terasy. Jejich krása je úchvatná. Jejich protivníci jsou muškáty jako vystřižené z bavorských seriálů a nápadné květy begonií. Neokoukané balkonové rostliny vám zpříjemní celé léto a dodají vašemu balkonu či parapetům osobitý ráz.

Barevný balkon užitečný pro včely a hmyz
Vybrali jsme pro vás sedm nádherných letniček, které dodají vašim parapetům úplně jiný šmrnc a nádech. Okouzlí vás, vytáhnou vás na zahradu nebo vás pozvou na balkonové posezení. Každý den, po celé léto. Kromě toho, že je určitě nebude mít žádná sousedka v ulici, je spojuje ještě jedna věc – jsou velmi užitečné pro hmyz. Přiletí na ně včelky sbírající nektar, zastaví se tu barevní motýli a přilákají i další opylovače. Na vašem pestrém balkoně to bude bzučet, cvrčet a třepotat křídly – a přesně takhle to má být. Pokud mají včely váš balkon ve svém doletu a rajonu, určitě s nimi letos počítejte.

Pojďme si tedy představit letošní hvězdy vašeho balkonu:

Pařížské kopretiny

Květy pařížských kopretin připomínají gerbery. Nádoby i truhlíky vám ozdobí především na jaře a na podzim, protože lépe kvetou v chladnějším počasí. Vyhovuje jim stanoviště na plném slunci, ale pěkně se jim povede i v polostínu. Pocházejí z Kanárských ostrovů a jsou vzdálené sestřenice ostálek, jiřin a krásenek, proto je můžete na letničkových záhonech beze všeho kombinovat. Jejich žluté, růžové i červené květy přilákají užitečný hmyz i krásné motýly, takže se na balkoně rozhodně bude na co dívat.

.


Povíjnice

Každý letní balkon by měl být tak trochu džungle. Ať už na něj po vzoru urban jungle vynosíte všechny pokojovky, které snesou letnění, nebo si vystačíte s letničkami, určitě budete potřebovat okrasnou pnoucí rostlinu. K tomuto účelu skvěle poslouží povíjnice. Hodí se do truhlíků, závěsů i nádob a díky svým listům dovede s ostatními balkonovkami vytvořit barevný i tvarový kontrast. Skvěle se s ní kombinují petúnie, verbeny i lobelky. Dokáže ozelenit celé balkony a okenní parapety. Jediné, na co si musíte dát velký pozor, je jeho orientace – hodí se na východ, jihovýchod a jihozápad. Miluje slunce a na stinných stanovištích neudělá žádnou velkou parádu.

.


Vějířovky


Okouzlující záplava fialovo modrých vějířků – tak vypadají vejířovky v truhlících a závěsných nádobách. Jejich zajímavé a pro přírodu trochu netypické zbarvení je předurčuje k velkým balkonovým výkonům. Skvěle se kombinují jak s bohatě kvetoucími rostlinami, tak se zelenými záplavami listů. Bohatá záplava květů často přeroste okraje nádob a romanticky vykukuje do ulice. Hodí se ovšem i do nádob poblíž posezení, protože nádherně voní. Nejpěkněji poroste na slunném stanovišti, jinak je tato romantická rostlina na péči nenáročná.

.


Dvoutvárky

Africké letničky dvoutvárky jsou skvělé pro všechny tradiční pěstitele muškátů, kteří letos zkrátka potřebují změnu. Vyžadují prakticky stejnou péči jako muškáty a rády si libují ve slunečních paprscích. Dvoutvárkám se říká africké sedmikrásky a platí za jedny z nejkrásnějších balkonových rostlin u nás. Svým vzhledem a nápadnými květy však spíše než sedmikrásky připomínají kopretiny. A dají se s nimi také docela dobře kombinovat. Sesazovat je můžete také s petúniemi nebo muškáty.

.


Gazánie

A nejsou to nějaké barevnější kopretiny? Ba ne, to jsou gazánie. Svými květy kopretiny vzdáleně připomínají, jsou ovšem: barevnější, plnější a zářivnější. Mají v sobě vše, co bude váš letošní barevný balkon potřebovat. A jsou to taky trošku princezny – své květy otevírají až kolem desáté hodiny a spát chodí už v pět odpoledne. Svými žlutými a oranžovými květy ovšem září celé léto a stanou se dominantou vašeho balkonu či truhlíku.

.


Sporýš

Verbeny neboli sporýše potřebujete, protože dodají vašemu balkonu nejen magickou krásu, ale také magickou podstatu. Jedná se totiž o bylinu, na kterou nedali naši předkové dopustit. Používali ji jako základní ingredienci do nápojů lásky, přisuzovali jí afrodiziakální účinky a měla je ochránit před vším špatným. Přezdívali jí Venušina síla nebo Bylina laskavosti. Dnes našla své uplatnění v homeopatii a domácím lékařství. Její nať zklidňuje nervy, pročišťuje dýchání a detoxikuje organismus. Fialovým květům této rostliny se dobře povede na slunném až polostinném stanovišti. Jsou to takoví balkonoví univerzálové – vyhovuje jim východní i západní expozice. Představují výbornou volbu pro okenní parapety i závěsné nádoby. Můžete je kombinovat s gazániemi, dvoutvárkami i pařížskými kopretinami. Jen do toho!

.


Minipetúnie


Záplavy drobných květů vyniknou v okenních truhlících i závěsných koších. Letošní nabídka se navíc opravdu povedla – meruňková, purpurová, ultrafialová nebo tmavě červená. Minipetúnie nabízejí vkusné i jemné barevné odstíny, které z tradičních truhlíků v kombinacích červených, bílých a fialových zase tolik neznáme. Sytější i pastelové barvy jejich kvítků dodají vašemu balkonu romantičtější vzhled. Připravte jim slunné stanoviště orientované na jih, východ či západ a barevná krása může začít. Jaro budiž pochváleno!

.

 

Sdílet: