210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.

Máte padlí? Tipy jak na něj

Všechny články
padlí

Padlí je v zahradách jedno z nejčastějších plísňových onemocnění rostlin. Způsobuje ho houba, která se šíří spory, obvykle vzduchem, ale i vodou nebo hmyzem.

Máte padlí? Tipy jak na něj

Poznáte ho s jistotou. Vytváří:

-          bílý, moučný povlak na povrchu listů, stonků, květů i plodů.

-          Napadené listy mohou být zdeformované a zežloutnou

Vzniku padlí nahrávají mikroklimatické podmínky:

-          teplo,

-          vlhko

-          a zhoršené proudění vzduchu.

 

Jak na padlí ekologicky?

V zahradě je ideální použít doma připravené ekologické přípravky, které jsou proti padlí účinné a dají se velmi dobře využít i proti mšicím. Pokud je to možné, tak odstraňte napadané listy nebo části rostliny a vyhoďte do popelnice, nebo je spalte. V případě, že byste tímto rostlinu hodně oslabili, tak tento krok přeskočte. Jakmile totiž začnete rostlinu léčit postřikem, tak omezujete přenosu padlí na další rostliny.

1.       Zahajte okamžitou léčbu postřikem doma připraveným roztokem. Roztok můžete připravit smícháním:

·         4 lžic octa a 4 l vody – pokud by byl roztok koncentrovanější, tak může listy spálit. Proto s octem zacházejte opatrně.

·         nebo 3 lžic jedlé sody a 3 l vody

·         případně 400 ml mléka a 600 ml vody.

·         Účinná je kombinace 3 lžíc jedlé sody, 3 lžíc rostlinného oleje, ½ lžičky tekutého mýdla rozmíchat v 3,8 l vody.

 

2.       Pokud se padlí vyskytlo na rostlinách, které můžete přemístit, tak je umístěte tam kde dobře proudí vzduch.

3.       Nezalévejte rostliny přes listy, ale přímo ke kořenům.

4.       Preventivně můžete ošetřit postřikem rostliny, které jsou v blízkosti té zasažené.

5.       Buďte vytrvalí, ošetřujte v intervalu 2-3 dní. Díky postřiku změníte pH, takže nebude příznivé pro další růst houby.

Pokud byste měli pocit, že Váš domácí postřik nezabírá, tak můžete přistoupit k použití postřiku na chemickém základu. V každém případě není nutné rostlinu likvidovat (u letniček na konci sezóny to možné je). Rostliny se do příští sezóny uzdraví a budou Vám opět dělat radost.

Jak podpořit zdraví rostliny?

1.       Rostliny pravidelně přihnojujte organickým hnojivem.

2.       Mulčujte přírodním materiálem – listy, štěpkou z borovicové kůry atp.

3.       Zalévejte ke kořenům a dbejte na to, aby kolem rostlin proudil vzduch.

 

 

Sdílet: