Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Letní péče o jahodníky

Všechny články
jahodník

Nejoblíbenější drobné ovoce potřebuje péči. Ale nebojte se, nezabere vám příliš času. Díky tomu bude další úroda bohatá a chutná. Pusťme se do toho!

Jahodníky přirozeně vytváří šlahouny, díky kterým vytváří dceřinné sazeničky. Šlahouny byste měli přerušit 2x ročně, abyste dosáhli větší a chutnější úrody a aby vaše rostliny byly silné.

Šlahouny přestřihněte:

·         Brzy na jaře – rostliny budou silnější, úroda vyšší a chutnější

·         Během července –díky tomu můžete jahodníky množit nebo jen podpořit sílu mateřské rostliny

Čím šlahouny přerušit:

·         Nůžkami – pokud byste šlahouny chtěli přetrhnout, tak hrozí vytažení rostliny z půdy

Před odstřižením si vyberte silné sazeničky a pokud na nich kvetou květy, tak je odstraňte.

Co dělat po přestřižení šlahounu?

·         Odstřiženou malou sazeničku nechte 14 dní „si zvykat“ a pak ji zasaďte. Vzdálenost mezi jahodníky by měla být 20-25 cm.

·         Odstřiženou sazeničku podarujte sousedovi.

Jahodníky byste měli zhruba po 4 letech obměnit, protože přestávají plodit. Nové sazenice nevysazujte na stejný záhon, nejdřív po roce. Nezapomeňte během srpna jahodníky hnojit, nejlépe organickým hnojivem.  

Sdílet: