Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Co právě kvete v Zahradnictví Flos?

Všechny články
Narcissus ''Apple Pie'' detail květu IV

Pojďte se s námi chvilku toulat zahradnictvím. Ukážeme vám rostliny, které už nádherně kvetou, voní a přinášejí nám každodenní radost. Třeba inspirují také vás…

Oblíbené rostliny moderních zahradních architektů


V moderní zahradní architektuře se velmi často setkáváme s využitím botanických tulipánů – jsou totiž v souladu s trendem přírodních a divokých výsadeb, ale zároveň se hodí také k výsadbám neutrálnějším a jemným. A protože se botanické tulipány poměrně obtížně shání, připravili jsme pro vás letos na e-shopu jejich bohatý sortiment, abyste svoji zahradu vystřihli stejně skvěle jako zahradní architekt. V naší nabídce si můžete vybrat z nejrůznějších barev a tvarů i kultivarů vhodných pro různá stanoviště.

Botanické tulipány najdou své uplatnění i v zahradách pro včely a motýly, protože jsou velmi oblíbené u řady opylovačů. Svým vzrůstem jsou většinou o něco nižší než klasické zahradní tulipány, proto s nimi můžete v zahradě experimentovat na řadě míst. Vyniknou v podrostu stromů, nádherně olemují cestičky, dodají svěžest skalce, vykouknou v popředí záhonů a velkou parádu udělají i v kompozici trvalkových rabat. Po odkvětu jejich cibulky nemusíte vyjímat z půdy – na stejném stanovišti mohou kvést řadu let.


Na fotce vidíte botanický tulipán ‚Praestans Fusilier‘. Ovšem žádný filtr ani make-up nehledejte, takhle zářivě červený je doopravdy!

Čemeřice nádherně kvetou, ale taky se pořádně rozrostou


Na pěstování nenáročné čemeřice rozkvétají v nejedné moderní zahradě. Zahradní architekti je s oblibou využívají zejména díky jejich okouzlujícím květům, ale také z praktického hlediska – čemeřice se pěkně rozrostou a za dva roky už nebudete ani vědět, že pod nimi kdysi byla mulčovací kůra. Mezi velkým množstvím druhů a kultivarů najdete řadu různě zbarvených květů. Pro jejich výsadbu je nejvhodnější doba po odkvětu. Na výběru stanoviště si ovšem dejte záležet – nemají v lásce přesazování.

Hvozdíky už jsou venku z vyhřátého skleníku


Některé druhy hvozdíků už naše pilné zahradnice minulý týden přestěhovaly ze skleníků na záhon. Však už je čas. Řada hvozdíků je totiž velmi odolná. Při troše štěstí a mírné zimě se dají na balkoně v truhlíku pěstovat celoročně, někdy dokonce ani nepřestanou kvést. Kromě krásných květů vás v zahradě i na balkoně potěší omamnou vůní. Dianthus caryophyllus má dokonce jedlé květy – jeho okvětní plátky můžete používat ke zdobení dortů a dezertů.

Do štěrkových záhonů patří koniklece


Na skalky a okraje záhonů se hodí nádherně barevné koniklece, které právě začaly rozkvétat. Krásně vyniknou i v populárních štěrkových záhonech. Dobře se jim daří také v kamenitých a suchých půdách. 

Úrazník už se krásně zelená


Sazeničky úrazníku patří mezi jedny z nejprodávanějších rostlin. Částečně díky tomu, že ve větších plochách nahrazují trávníky, a tak si je zákazníci kupují ve velkém. Značné oblibě se těší také díky tomu, že současná zahradní architektura doslova miluje jemně zarostlé nášlapy i cestičky v zahradách. Tu vykukují lesní jahody, tam voní mateřídouška, a tady se přes nášlap vlní úrazník se svými drobnými bílými kvítky, kterými v létě rozkvete. Po zbytek roku pak připomíná mech, odtud i jeho anglický název ‚Irish moss‘.

A na závěr něco pro užitkovou zahradu


Ve sklenících pro vás chystáme zdravou zeleninovou sadbu. Těšit se můžete na tradiční plodiny – listové saláty, kedlubny, brokolici a zelí – ale připravujeme i spoustu raritních druhů zeleniny, se kterými budete moci experimentovat. Plodovou zeleninu doporučujeme sázet až po 15. květnu, tedy po tzv. zmrzlých mužích. Objednávat ale můžete již nyní!

 

Sdílet: