210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Chystáte se na svoji první skalku?

Všechny články
stonecrop-2999477_1920

Přemýšlíte, že na zahradě vybudujete svoji první skalku? I když nejlepší čas na její založení je na podzim, protože kameny se přes zimu pevně usadí, začít můžete už teď, o prázdninách. Jak na to? Držte se pěti jednoduchých pravidel, která platí pro každou skalku.

Vždy platí pět obecných pravidel

  • Pravidlo 1: Zbavte místo pro skalku vytrvalých plevelů jako jsou svlačce, pampelišky, pýr, bodlák či podběl. Největší pozornost věnujte základně (úpatí) budoucí skalky, kde bývá půda vlhčí a plevele mají větší šanci přežít.
  • Pravidlo 2: Dbejte na přirozenost. Při stavbě použijte kámen, který se vyskytuje v okolí, držte se pravidla jedné horniny – skalka má působit dojmem, že do vaší zahrady patří odjakživa. Vhodné druhy hornin? Vápenec, žula, břidlice, pískovec, opuka, travertin či tufa.
  • Pravidlo 3: Kámen vybírejte také podle toho, jaké skalničky budete pěstovat. Žula a pískovec jsou kysele působící horniny, travertin či pěnovec se naopak hodí pro skalničky původem z vápencových oblastí.
  • Pravidlo 4: Skalka není hromada kamení, ani pečlivě vypreparovaná kompozice s na výšku naaranžovanými kameny. Kameny do skalky ukládejte naplocho. Ty největší do spodních partií, menší do vyšších pater. Každý kámen vždy nejméně z třetiny zakopejte do země.
  • Pravidlo 5: Vyberte správné rostliny. Do první skalky vysaďte odolnější druhy, které snesou menší i větší pěstitelské přehmaty. Máte-li skalku na slunečném stanovišti, zvolte mateřídoušku, nízké floxy, lomikámen či netřesky. Na skalce v polostínu budou i bez větší péče dobře prospívat dlužichy, kandíky, hosty či prvosenky. Do suchého prostředí zvolte skalkové karafiáty, čistec, rozrazily či kostřavy, na skalku s vlhčím klimatem vysaďte zběhovec, pryskyřníky či písečnici.

Oblíbené skalničky

Sdílet: