Milí zákazníci, směle prohlížejte, vybírejte a nakupujte ať se máte na co těšit. Všechny objednávky budeme expedovat od jarní sezony 2024. O termínu odeslání Vás samozřejmě budeme informovat e-mailem. 

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Bylinková zahrada na Kuksu

Všechny články
bylinková zahrada na Kuksu

Tip na výlet nejen za historií, ale také za krásnou zrekonstruovanou bylinkovou zahradou Hospitalu Kuks.

 

Doporučujeme Vám návštěvu bylinkové zahrady, která je součástí rozlehlého areálu hospitálu Kuks.

Celý barokní areál Kuks a jeho přilehlé okolí je plné zajímavých míst a památek – Hospital s kostelem Nejsvětější trojice, historickou lékárnou, 24 ženských soch znázorňujících ctnosti a neřesti v blízkosti kostela od Matyáše Bernarda Brauna a do pískovcových skal v lesích nedaleko areálu vytesaný betlém a další díla od stejného mistra a jeho žáků.

Bylinkovou zahradu najdete za hlavní budovou Hospitalu. Její historie sahá 250 let do minulosti.

Na 114 formálních záhonech se pěstují tradiční bylinky, zelenina, letničky, trvalky i cizokrajné rostliny. Druhové složení rostlin je hodně podobné jako v 18. století.

Součástí zahrady je i ovocný sad s vysokokmeny jabloní, hrušní a třešní. Najdete tam i staré odrůdy stromů jako jsou mišpule nebo kdoule.

My jsme zahradu navštívili v srpnu a září, ale její krásu a kouzlo lze obdivovat v každém ročním období. 

Pohled na areál Hospitalu Kuks

pohled na Hospital
pohled na Hospital
Sdílet: