Milí zákazníci, pro tuto sezónu jsme ukončili expedici. Nové objednávky začneme rozesílat na jaře 2022 tak, jak nám to počasí dovolí.

210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Pozor: akce platí pouze pro balíčky posílané kurýrní službou a poštou (slevu nemůžeme nabídnout pro velké paletové a individuální přepravy).
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.

Angrešt se hodí do polostínu i malých zahrad

Všechny články
angrešt plody na keři STŘEDNÍ

Zdravé a na vitamíny bohaté ovoce se dá pěstovat na slunci i v polostínu. Dobře se mu bude dařit i v chladnějších oblastech, protože netrpí na jarní mrazíky. Skvěle se uplatní v malých zahradách, jedlých předzahrádkách nebo skupinách bobulovin.

Česká chlupatka má velkou tradici


Angreštu se u nás lidově říkalo srstka, chlupatka nebo kudláčky. Dostal se k nám už v 16. století z Anglie, ale svůj opravdový šlechtitelský vzestup zažil před druhou světovou válkou. Tradičně se u nás pěstoval a šlechtil v okolí Nového Bydžova a Mladé Boleslavi. Místní produkce byla natolik vyhlášená, že se české stromkovité angrešty postupně rozšířily až do Německa. 

Pro chladnější oblasti i polostinné zahrady


Angrešt patří k vůbec nejméně náročným bobulovinám. Nevadí mu polostín, snese pěstování v chladnějších oblastech a na jaře ho rozhodně nepřekvapí mrazíky. Jeho stromky i keře jsou dlouhověké – některé vám budou dobře plodit i dobrých třicet let. Plody angreštu rostou na loňských a starších výhonech.

Odplevelení stanoviště a řádné mulčování


Chcete-li angrešt podpořit v růstu, pořádně odplevelte jeho okolí. Rostlině velmi pomůže také mulčování organickým materiálem – zabrání růstu plevele, zadrží vláhu v půdě a postupně se rozloží, takže angreštu dodá také živiny. Angreštu se nedaří v příliš suchých a kyselých půdách, také mu nevyhovuje přemíra dusíku. Naopak má rád půdy s vysokým obsahem draslíku a hořčíku.


Stromkovitý angrešt

Stromky na kmínku se hodí zejména do menších zahrádek, kde potřebujete drobné ovoce a zeleninu dobře rozvrhnout na několik metrů čtverečních. Pod stromky angreštu můžete totiž zasadit další plodiny – dobře se tam bude dařit jahodám i některým druhům mělce kořenící zeleniny.


Keřový angrešt

Keře představují tradiční variantu, kterou znáte z venkovských i moderních zahrad. Jejich výhodou je hojnější úroda oproti stromkovité variantě.


Pramen zdraví ze zahrady


Plody angreštu obsahují velké množství vitamínů A, B a C, minerály i vlákninu. Zdravé bobule mají vysoké hodnoty nenasycených mastných kyselin, proto má angrešt blahodárný vliv na srdce a cévy. 

 

Sdílet: