benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Begónie hlíznatá 'Tenella Scarlet'

Begonia tuberhybrida 'Tenella Scarlet'

Atraktivní velmi kompaktní převislá begónie upoutá množstvím plných červených květů. Begonia tuberhybrida vznikla křížením několika druhů begónií pocházejících z tropů a subtropů Jižní Ameriky. Vytváří hlízu, díky které přečkává nepříznivé období.… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
2_kapka
Kvete v měsících červen - září
Výška rostliny v dospělosti 0,4 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Begonie hliznatá vznikla křížením několika druhů begónií pocházejících z tropů a subtropů Jižní Ameriky. Jde o rostlinu, která se řadí do čeledi Begoniaceae – kysalovité. Vytváří hlízu, díky níž přečkává nepříznivé období. U nás se pěstuje jako balkonová rostlina. Begonie hlíznatá 'Tenella Scarlet' je převislý kultivar kvetoucí množstvím plných, střapatých červených květů. Květy vykvétají během dlouhého období, od června do září. Silné obloukovitě svislé a husté výhony dosahují délky 40 cm. Z dužnatých stonků vyrůstají protáhlé, nepravidelně srdčité, sytě zelené listy s jemnou světlejší kresbou žilnatiny.

Begonie hlíznatá 'Tenella Scarlet' v zahradě:

·         Je skvělou rostlinou do závěsných košů a nádob, kde nejvíce ukáže svou krásu.

·         Umístěte ji na místo, kde je dostatečně chráněna před větrem, aby ji nepolámal.

·         Hodí se do různých nádob, květináčů či ozdobných mís.

·         Položena na okenní parapet zkrášlí každé okno nebo i zábradlí balkónů a teras.

·         Dokonce se může pěstovat i v kvetoucím záhoně zahrady nebo i v bytě.

Návod na pěstování:

Begónie hlíznatá 'tenella Scarlet' má v oblibě především polostinné místo. Nedělá jí dobře přímý úpal. Na její pěstování zvolte humózní, mírně kyselou a dobře propustnou zeminu, nejlépe substrát určený pro balkónové rostliny. Venku ji můžete umístit až koncem května, kdy jí nehrozí žádné mrazy. Během vegetace hnojte pravidelně každých 14 dní hnojivem určeným pro balkonové rostliny. Vyžaduje pravidelné zalévání, ale nadměrná zálivka jí nedělá dobře. Při zalévání nepostřikujte listy a stonky vodou, mohou je napadnout houbové choroby. V případě poškození silným deštěm dokáže rychle zregenerovat. Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, podpoříte tím bohatší násadu květů. Na podzim hlízy vyjměte a uložte je na chladné i tmavé místo.