benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Azalka 'Northern Hi-Lights'

Azalea (KH) 'Northern Hi-Lights'

Popisr rostliny:Rhododendron japonicum, česky azalka japonská, je listnatý, poloopadavý keř středního vzrůstu z čeledi Ericaceae – vřesovcovité.Druh 'Northern Hi-Lights' je velmi dekorativní, kompaktní keř. Očaruje vás nejen působivými květy, ale… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Výška rostliny v dospělosti 1,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
bílá
  • Popis produktu

Popisr rostliny:

Rhododendron japonicum, česky azalka japonská, je listnatý, poloopadavý keř středního vzrůstu z čeledi Ericaceae – vřesovcovité.

Druh 'Northern Hi-Lights' je velmi dekorativní, kompaktní keř. Očaruje vás nejen působivými květy, ale zejména do dálky šířící se výraznou vůní květů. Dorůstá do výšky 1,2 až 1,5 metrů. Kvést začíná žlutými puky, které se v květnu otevřou do okázalých voňavých květů. Květy jsou smetanově-bílé, přičemž obvykle horní korunní lupínek je efektivně zbarvený do jasnožluté barvy. Díky sytě zeleným listům azalka ani po odkvětu neztrácí svůj atraktivní vzhled.

Výhody azalky japonské:

·         Výrazná, krásná vůně květů

·         Efektivní kombinace smetanově-bílé a žluté barvy květů

·         Atraktivní vzhled

·         Mrazuvzdornost

·         Uplatní se jako podrost a solitér

Návod na pěstování:

Azalka japonská má ráda chráněná, polostinná místa, avšak daří se jí i na slunných stanovištích. Nejsou pro ni vhodné těžké, jílovité a přemočené typy půdy, proto její výsadbu doporučujeme udělat do předem připravené humózní, kyselé, vlhké a dobře propustné půdy. Na udržování vlhkosti půdy je vhodné udělat přibližně 5 cm nástelku z kůry, případně na podzim z opadaného listí. Azalku doporučujeme pravidelně zalévat a i přesto, že je mrazuvzdorná, je dobré jí před zimou přihrnout ke kořenům mulč, aby nevymrzla. Každoroční řez není potřebný, avšak můžete azalku upravit do požadovaného tvaru. Řez udělejte brzy na jaře ještě před rašením. Řez nikdy nedělejte v zimním období.

Efektivní kombinace barev květů této azalky jí dává možnost výjimečně vyniknout při tmavších pozadích zahrad, ale stejně dobře se uplatní i jako solitér. Tuto dřevinu, ale i jiné z naší bohaté nabídky, vám v případě zájmu bezpečně pošleme až k vám domů.