benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Sasanka věncová 'De Caen'

Anemone coronaria 'De Caen'

Popis rostliny:Sasanka věncová je hlíznatá trvalka, kterou řadíme do čeledi Ranunculaceae - pryskyřníkovité. V současnosti patří ke kosmopolitním rostlinám rozšířených do více regionů světa, ale její domovinou jsou oblasti ležící kolem Středozemního… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červenec
Mrazuvzdornost 7b
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
mix barev
  • Popis produktu

Popis rostliny:

Sasanka věncová je hlíznatá trvalka, kterou řadíme do čeledi Ranunculaceae - pryskyřníkovité. V současnosti patří ke kosmopolitním rostlinám rozšířených do více regionů světa, ale její domovinou jsou oblasti ležící kolem Středozemního moře. Velkokvětá kultivar 'De Caen' vytváří přízemní trsy z jemných, hluboce vykrajovaných listů, ale zaujme především atraktivními květy nabízejícími pestrý mix různých veselých barev, které v mnohém připomínají květy máku. Trvalka kvete od května až do července a dospělá rostlina může dorůst do 30 cm výšky.

Sasanka věncová v zahradě: 

·         V nádobách je nepřehlédnutelnou dekorací terasy nebo balkonu.

·         Zazáří v skalce.

·         Upoutá v podrostu vyšších okrasných dřevin.

·         Vynikne na okrajích smíšených trvalkových záhonů.

·         Ideální pro moderní kompozice i pro venkovské zahrady.

·         Květy jsou vhodné na řez i do vázy.

 Návod na pěstování:

Sasanka věncová preferuje polostín s rozptýlenými slunečními paprsky, ale nepřekážejí jí ani slunečnější stanoviště. Optimální podmínky najde v dobře propustných, mírně vlhkých, humózních půdách s dostatkem živin. Nevyhovují jí špatně odvodněné a dlouhodobě promáčené zahradní zeminy. Rostlina jinak nemá velké nároky na pěstování. Uvítá pouze pravidelné zalévání při nedostatku vláhy a ocení také občasné přihnojení tekutými hnojivy. Trvalka dokáže odolávat mrazům do - 23 ° C, ale v zimě vyžaduje přikrývku z listí nebo chvojí.