210x210
Doručíme v pořádku nebo zdarma vyměníme
99,8% rostlin doručíme zdravé a v pořádku, protože každá zásilka projde přísnou kontrolou kvality rostliny i balení. Pokud by se přeci jen něco pokazilo, kontaktujte nás, pošlete nám fotografii problému a my vám rostlinu obratem vyměníme.
benefit_4
Nejširší výběr v ČR
10.000+ druhů skladem
Máme skutečně tu nejširší nabídku rostlin na českém internetu. Od nejkupovanějších klasik až po raritní kousky, které na zahradách málokdy potkáte.
benefit_1
Doprava zdarma při nákupu nad 2500 Kč
Balíček vám zdarma dodáme od 2500 Kč a dopravu za polovic máte už od 1500 Kč. Platí pro balíčky posílané kurýrní službou (Česká Pošta, DPD, PPL). Nevztahuje se na paletové zásilky, individuální dopravu, ani zahradnictví flos kurýra.
60x60
Pěstujeme přirozeným způsobem
To znamená především na venkovních plochách, bez rychlení ve sklenících a zbytečné chemie. Rostliny připravujeme tak, aby dokázaly dlouhodobě žít především venku na zahradách, ne jen na pohodlných regálech zahradních center.
ico_care
Ekologické a šetrné
balení rostlin
Životní prostředí je pro nás důležité. Používáme proto blistry ze 100% recyklovaného a recyklovatelného materiálu.
Nově zaplatíte pouze poloviční cenu za dopravu, když nakoupíte alespoň za 1500 Kč. Pokud nakoupíte za 2500 Kč, máte dopravu zcela zdarma. Platí pro běžné zásilky koncových zákazníků kurýrem či poštou. Neplatí pro Top Trans, individuální přepravu ani pro velkoobchodní zákazníky.
shutterstock_378244099

Rostliny balíme s maximální péčí a 99,8 % rostlin k vám doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená nebo uvadlá. Více o tom, jak balíme

Vřesovištní rostliny

Vřesovištní rostliny mají specifické požadavky, které je pro úspěšné pěstování nutné respektovat. Daří se jim ve vlhké a kyselé půdě.

Mezi typické vřesovištní rostliny patří azalky, pěnišníky (rododendrony), vřesy a vřesovce. 

 

Zobrazit více

Jak pěstovat azalky, rododendrony a další vřesovištní rostliny?

Vysaďte je na místo, které má předpoklady pro zdárný růst těchto specifických rostlin. Půda by měla být vlhká, ale dobře odvodněná. Ideální je slunečné stanoviště nebo polostín. Před výsadbou snižte pH půdy na kyselé přidáním jemné štěpky z jehličnatých stromů, písku a vyzrálého kompostu. Omezte používání rašeliny, protože její zdroje jsou kriticky ohrožené a její vytěžení ohrožuje klimatické podmínky (90% rašeliny se spotřebuje při zahradničení). Stanoviště by mělo být chladnější.

Půdu udržujte vlhkou, ale nepřemokřenou, proto je nejlepší ji mulčovat. Používejte dešťovou vodu. Hnojit zpravidla není nutné, protože azalky, rododendrony a další vřesovištní rostliny nejsou náročné na živiny.

Vřesy a vřesovce udržujte střihem po odkvětu. Ustřihněte celou část odkvetlé větvičky, nejvíc do 2/3 délky. Azalky můžete tvarovat střihem v červnu, aby vytvořily nové květní pupeny. U azalek a pěnišníků odstraňujte odkvetlé květy.

Azalky vysaďte spolu s rododendrony. Vytvoříte efektní barevnou kompozici, která bude jedinečnou podívanou po mnoho týdnů.
 

Rady, tipy a inspirace z našeho blogu

Vřesovištní rostliny
shutterstock_1054576835
Podrobná filtrace vřesovištní rostliny
Podrobná filtrace vřesovištní rostliny
Filtrovat
Barva květu
Barva listu
Doba květu
Výška v dospělosti
Stanoviště
Zálivka
Opadavost
Nároky na půdu
Mrazuvzdornost
Forma růstu
Cena
Barva květu
Barva květu
Barva listu
Barva listu
Doba květu
Doba květu
Výška v dospělosti
m
m
Stanoviště
Stanoviště
Zálivka
Zálivka
Opadavost
Opadavost
Nároky na půdu
Nároky na půdu
Mrazuvzdornost
Mrazuvzdornost
Forma růstu
Forma růstu
Cena
Zavřít
1 10 20 30 33 34 >

Jak balíme a doručujeme

Rostliny balíme s maximální péčí, aby k Vám dorazily bez úhony. 99,8 % rostlin doručíme v pořádku. Poskytujeme garanci výměny zdarma, pokud dorazí rostlina poškozená.

DSC_6240
DSC_6240
DSC_6240

Zahradničení má být zábava. Naše články vás inspirují nebo vám pomůžou.