benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Maceška zahradní 'Colossus Yellow with Blotch'

Viola wittrockiana 'Colossus Yellow with Blotch'

Macešky řadíme do čeledi Violaceae – violkovité. Tato maceška je hybrid z více druhů jako jsou Viola altaica, Viola lutea, Viola tricolor a Viola cornuta. Má původ v Evropě a patří mezi nejkrásněji kvetoucí dvouleté rostliny. Maceška 'Colossus… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících březen - červen
Mrazuvzdornost 6a
Výška rostliny v dospělosti 0,2 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Macešky řadíme do čeledi Violaceae – violkovité. Tato maceška je hybrid z více druhů jako jsou Viola altaica, Viola lutea, Viola tricolor a Viola cornuta. Má původ v Evropě a patří mezi nejkrásněji kvetoucí dvouleté rostliny. Maceška 'Colossus Yellow with Blotch' dorůstá do výšky 20 cm. Kvete brzy na jaře v březnu až do začátku léta. Květy jsou miskovitého tvaru, poměrně velké, zářivě žluté barvy s bordově-vínovým středem kolem žlutého očka.

Maceška v zahradě:

·         Můžete ji pěstovat jako letničku, ale i jako trvalku.

·         Vhodná je do popředí trvalkových záhonů.

·         Vynikne v každé nádobě, květináči.

·         Uplatní se v městských parcích a na náměstích.

Návod na pěstování

Violky jsou nenáročné rostliny. Mají rády slunná místa nebo polostín chráněný před větrem. Vysaďte je do vlhké, úrodné půdy, která nesmí být přemočená. Při vysazení do květináče nezapomínejte na drenáž. Vyžaduje pravidelnou zálivku a hnojení, podpoříte tím bohaté kvetení. I odstraňováním odkvetlých květů podpoříte násadu květů. V případě, že vyroste velmi vysoko, můžete ji sestřihnout. Maceška dokáže přezimovat i v zahradě, jen ji dobře zakryjte chvojím. Na jaře opět krásně zakvete.