Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Skimie japonská 'Fragrant Cloud'

Skimmia japonica 'Fragrant Cloud'

Rostlina pochází z čeledi Rutaceae – routovité a rodu Skimmia. Dorůstá do výšky kolem 1 m. Jedná se o stálezelený, pomalu rostoucí keř, který má vejčité, lesklé, tmavě zelené listy. Růžová poupata se otvírají na jaře v drobné, bělavé květy… Vše o produktu

Nároky na slunce
Nároky na vláhu
Kvete v měsících duben - červen
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
Barva květu
bílá
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Rutaceae – routovité a rodu Skimmia. Dorůstá do výšky kolem 1 m.  Jedná se o stálezelený, pomalu rostoucí keř, který má vejčité, lesklé, tmavě zelené listy. Růžová poupata se otvírají na jaře v drobné, bělavé květy uspořádané do dlouhých lat na koncích výhonů. Květy příjemně voní a rostlina kvete od dubna do června. Tento kultivar je samčí, což znamená, ze se na rostlinách netvoří žádné plody.
Rostlina vyžaduje propustnou, kyselou, středně vlhkou půdu a stanoviště ve stínu či polostínu. Potřebuje ochranu proti ostrému zimnímu či jarnímu slunci, ale jinak je rostlina mrazuvzdorná.
Tato vřesovištní rostlina se dobře doplňuje s rhododendrony, s nimiž má podobné nároky, anebo ji lze pěstovat v nádobách, třeba na terasách. Vysazují se jednotlivě, v malých skupinách nebo i plošně.