benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Skřípinec pruhovaný 'Zebrinus'

Scirpus tabernaemontani 'Zebrinus'

Scirpus tabernaemontani, česky skřípinec pruhovaný, jebahenní rostlina u nás se běžně vyskytující. Řadíme ji do čeledi Cyperaceae –šáchorovité.Kultivar 'Zebrinus' patří mezi nejdekorativnější. Jepříčně bílo-zeleno pruhovaný, hlavně na jaře a toto… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
4_kapka
Kvete v měsících červen - srpen
Mrazuvzdornost 5a
Výška rostliny v dospělosti 1,2 m
Barva listu
bílá
zelená
Barva květu
hnědá
červená
  • Popis produktu

Scirpus tabernaemontani, česky skřípinec pruhovaný, jebahenní rostlina u nás se běžně vyskytující. Řadíme ji do čeledi Cyperaceae –šáchorovité.

Kultivar 'Zebrinus' patří mezi nejdekorativnější. Jepříčně bílo-zeleno pruhovaný, hlavně na jaře a toto bílé zbarvení závisí i namnožství živin. Vypadá jako dikobrazí ostny. Dorůstá do výšky 120 cm a kvete odčervna do srpna. 

Výhody skřípince pruhovaného:

·                          - Mrazuvzdorný

·                           - Atraktivní listy

·                           - Je to tzv. čistič vody

·                           - Není náročný na pěstování 

Skřípinec pruhovaný má rád slunná nebo polostinná místa.Vhodná je mokrá a výživnější půda. Vysazujte ho do hloubky vody 20 – 40 cm.Kromě estetické funkce je i čističem vody v jezírku nebo rybníku. Na jařestaré a zvadlé stébla seřízněte až k zemi.

Pokud hledáte rostlinu do vašeho jezírka nebo rybníka,skřípinec je ideální. Dokonale ho ozdobí a zároveň pomůže s čištěním vodyve vašem jezírku. V nabídce našeho zahradnictví vám nabízíme mnohé vodnírostliny, například Carex remota, Calla palustris, Lythrum virgatum, Eleocharispalustris, či Equisetum hyemale a mnoho dalších.

Podívejte se na celou nabídku našich vodních rostlin!