benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Šalvěj hajní 'Sensation Deep Rose'

Salvia nemorosa 'Sensation Deep Rose'

Salvia nemorosa, česky šalvěj hajní, je trvalka původem ze střední a jižní Evropy až po Blízký Východ. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité.Kultivar 'Sensation Deep Rose' je nový druh okrasné šalvěje. Má kompaktnější a hustý tvar a dorůstá… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
2_kapka
Kvete v měsících květen - září
Mrazuvzdornost 4a
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
růžová
  • Popis produktu

Salvia nemorosa, česky šalvěj hajní, je trvalka původem ze střední a jižní Evropy až po Blízký Východ. Řadíme ji do čeledi Lamiaceae – hluchavkovité.

Kultivar 'Sensation Deep Rose' je nový druh okrasné šalvěje. Má kompaktnější a hustý tvar a dorůstá do výšky jen 30 cm. Kvete velmi dlouho, od května do září. Květy vykvétají ve vzpřímených klasech, nejprve jsou tmavě purpurové, pak přechází do růžové barvy a mají hluchavkovitý tvar. Její listy jsou středně zelené, dlouhé a zvrásněné.

Výhody šalvěje hajní: 

  •   Dlouhá doba kvetení
  •   Má kompaktnější tvar
  •   Medonosná rostlina
  •   Nenáročná na pěstování
  •   Mrazuvzdorná do -34°C

Šalvěj hajní má ráda pěstování na slunném místě nebo v mírném polostínu. Vhodné jsou lehké, humózní a propustné půdy.Pravidelně ji zalévejte a hnojte. Pokud budete pravidelně řezat odkvetlé soukvětí, odmění vás dlouhým kvetení během celého léta.

Vyberte si do zahrady tuto krásnou trvalku, která ozdobí vaše trvalkové záhony. V nabídce našeho e-shopu máme hned několik druhů této trvalky, například Salvia officinalis, Salvia vericillata, Salvia argentea, Salvia superba a jiné. Některé jsou vyšší a některé nižší jako tento druh. Skombinujte více druhů šalvěje do jednoho záhonu a zkrášlíte zahradu dokonale.