benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Edward S. Rand'

Rhododendron (T) 'Edward S. Rand'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá 2,5 metru výšky i šířky. Habitus rostliny je vzpřímený, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s kožovitými, tmavě zelenými, podlouhle eliptickými listy. Rub… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - květen
Výška rostliny v dospělosti 2,5 m
Barva listu
zelená
Barva květu
červená
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá 2,5 metru výšky i šířky. Habitus rostliny je vzpřímený, kompaktní. Tento kultivar je stálezelený keř s  kožovitými, tmavě zelenými, podlouhle eliptickými listy. Rub listu je světle zelený. Květy jsou purpurově červené s jemnou kresbou na spodních plátcích, poupata tmavě červená. Kvete od poloviny do konce května.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Je plně mrazuvzdorná. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Uplatní se jako solitera, ale i do větších skupin, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.