benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Pěnišník 'Catawbiense Boursault'

Rhododendron (T) 'Catawbiense Boursault'

Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky 2,5-3 m a vytváří kulovitý až mírně rozkladitý, kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má kožovité, tmavě zelené, úzké, lesklé listy. Světlé fialové květy,… Vše o produktu

Nároky na slunce
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících květen - červen
Mrazuvzdornost 5b
Výška rostliny v dospělosti 3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
fialová
  • Popis produktu
Rostlina pochází z čeledi Ericaceae – vřesovcovité a rodu Rhododendron. Dorůstá do výšky  2,5-3m a vytváří kulovitý až mírně rozkladitý, kompaktní keř. Tento stálezelený kultivar má kožovité, tmavě zelené, úzké, lesklé listy. Světlé fialové květy, které rozkvétají od poloviny května do poloviny června, jsou 6-7cm široké a mají střední žlutohnědou kresbu.
Dřevina preferuje rozptýlené světlo nebo polostín, nemá ráda prudké slunce. Půdy vyžaduje kyselé, humózní, dobře propustné a zároveň vlhké a chladné. Mrazuvzdornost je velmi dobrá. Při zálivce dává přednost měkké dešťové vodě, je-li k dispozici. Rostlinu opatrně čistíme od odkvetlých květů.
Uplatní se jako solitera, ale i ve větších skupinách, případně jako podrost velmi řídkého porostu stromů v parcích a větších zahradách.