benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Prvosenka jarní 'Cabrillo Dark Yellow Compact'

Primula veris 'Cabrillo Dark Yellow Compact'

Primula veris, česky prvosenka jarní, je drobnější, vytrvalá bylina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Vyskytuje se zejména v Evropě a Asii, především v teplejších polohách nížin a pahorkatin, hlavně ve světlých listnatých lesích, hájích a… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
cloud-sun
Nároky na vláhu
3_kapka
Kvete v měsících březen - květen
Mrazuvzdornost 6b
Výška rostliny v dospělosti 0,3 m
Barva listu
zelená
Barva květu
žlutá
  • Popis produktu

Primula veris, česky prvosenka jarní, je drobnější, vytrvalá bylina z čeledi Primulaceae – prvosenkovité. Vyskytuje se zejména v Evropě a Asii, především v teplejších polohách nížin a pahorkatin, hlavně ve světlých listnatých lesích, hájích a prosluněných stráních.

Druh 'Cabrillo Dark Yellow Compact' je typicky hustě rozvětvený oddenek, ze kterého vyrůstá růžice podlouhlých, kučeravých, vejčitých, přízemních listů zelené barvy. Na holých stoncích vyrůstají okolíky zlatě-žlutých květů trubicovitého tvaru, jsou mírně pootevřené. Kvete od března do května a dorůstá do výšky 30 cm.

Prvosenka jarní roste v kyprých půdách s neutrální až mírně kyselou reakcí. Nesnáší kyselé půdy. Snese půdy s vyšším obsahem vápníku. Má ráda slunná místa až polostín.

Vhodná do záhonů i do skalek. Dobře odolávají nižším teplotám, proto je můžeme dát dříve než ostatní rostliny na balkón.