benefit_1
Garance doručení v pořádku nebo výměna zdarma
benefit_2
Nejširší sortiment
přes 10 000 druhů rostlin
benefit_3
Rychle doručíme a rostlinu bezpečně zabalíme
benefit_4
1 000 000 rostlin ročně sami vypěstujeme

Borovice kleč 'Varella'

Pinus mugo 'Varella'

Pinus mugo, česky borovice kleč nebo také kosodřevina, je druh borovice z čeledi borovicovité, rodu borovice. Vyskytuje se v horských oblastech nad horní hranicí lesa, případně v nižších polohách na rašeliništích. Je to jehličnatý strom keřovitého… Vše o produktu

Nároky na slunce
brightness
Nároky na vláhu
2_kapka
Výška rostliny v dospělosti 1 m
Barva listu
zelená
  • Popis produktu

Pinus mugo, česky borovice kleč nebo také kosodřevina, je druh borovice z čeledi borovicovité, rodu borovice. Vyskytuje se v horských oblastech nad horní hranicí lesa, případně v nižších polohách na rašeliništích. Je to jehličnatý strom keřovitého vzrůstu bez hlavního kořene.

Druh 'Varella' je kosodřevina kulovitého tvaru s poměrně dlouhým jehličím. Je dlouhé až 11 cm, je nápadně zvlněné, sytě zelené, jen v zimě má světle zelenou až žluto-zelenou barvu. Tento jehličnan během sezóny vytvoří nové výhonky s jehlicemi jen 3 cm krátkými, jejichž svazek připomíná tvar kartáče. Na jaře se prodlouží do běžné velikosti, když začne rašit nové jehličí. Takto se to stále opakuje dokola. Dorůstá do výšky 1 metru a šířky 50-75 cm.

Borovice kleč má ráda slunná místa a propustné, mírně vlhké půdy. Snáší i kyselé, mírně kyselé, neutrální suché a mírně suché půdy, hlavně po zakořenění jí nevadí sucho. Je plně mrazuvzdorná.
Jehličnan vhodný k pěstování v předzahrádkách, skalkách, vřesovištích a v nádobách.